خانه > اخبار ویژه > غافل گیری معامله‌ گران بازار ارز

غافل گیری معامله‌ گران بازار ارز

به گزارش گروه اقتصاد رویکرد، نتیجه این سردرگمی در روز سه‌شنبه، کاهش ۳ تومانی دلار و رسیدن قیمت به عدد ۳ هزار و ۶۴۲ تومان بود. به گفته فعالان بازار، در ۳ روز گذشته، دلار تغییرات قیمتی روزانه نسبتا زیادی را تجربه و تعداد زیادی از معامله‌گران را با این نوسانات غافلگیر کرده است. در این فضا، بخشی از معامله‌گران، تصمیم گرفته‌اند که از بازار ارز خارج شوند و تا مشخص شدن جهت قیمتی بازار معامله خاصی را انجام ندهند.
در چهارمین روز هفته، همسو با افت دلار، سکه تمام بهار آزادی نیز کاهش یافت و با ۵ هزار تومان افت به قیمت ۹۱۹ هزار تومان رسید. در کنار افت دلار، افت بهای اونس به زیر محدوده هزار و ۸۰ دلار نیز نیروی دیگری بود که قیمت سکه را تحت‌فشار قرار داد.

بازار خلوت

در ابتدای روز سه‌شنبه، حجم و تعداد دلالان کمتر از روزهای ابتدایی هفته بود، امری که حکایت از یک روز آرام و سرد در بازار داشت. با این حال در چنین روز آرامی نیز شاخص بازار ارز، نوسانات افزایشی و کاهشی را تجربه کرد. این رفت و برگشت قیمتی دلار موجب شد که ابهام معامله‌گران درباره آینده قیمتی بیش از بیش افزایش یابد. در چهارمین روز هفته، دلار معاملات خود را با قیمت ۳ هزار و ۶۳۴ تومان آغاز کرد که کاهشی ۱۱ تومانی نسبت به قیمت بسته شده روز دوشنبه داشت. ادامه این روند کاهشی،‌ این ارز را تا قیمت ۳ هزار و ۶۲۹ تومان پایین برد، اما با رسیدن به این نقطه، ‌خریدهای معامله‌گران افزایش یافت تا جهت قیمتی معکوس شود و دلار نهایتا تا ساعت ۳ بعدازظهر به قیمت ۳ هزار و ۶۴۲ تومان برسد، رقمی که همچنان ۳ تومان پایین‌تر از روز دوشنبه بود.

روز سه‌شنبه همسو با کاهش دلار، قیمت پوند و یوآن نیز کاهش یافت. در چهارمین روز هفته، پوند با ۱۵ تومان کاهش به قیمت ۵ هزار و ۴۸۰ تومان رسید. تضعیف ارزش این ارز در برابر دلار در بازارهای جهانی عامل اصلی این افت بود. سه‌شنبه، قیمت یوآن نیز با ۵ تومان کاهش به ۵۷۵ تومان رسید. تضعیف ارزش یوآن در برابر دلار در بازارهای جهانی در روز دوشنبه، باعث شد بازار داخلی نیز در روز سه‌شنبه از این امر متاثر شود. در چهارمین روز هفته، نرخ رسمی یوآن نیز در مرکز مبادلات ارزی کاهش یافت و با ۱۳ ریال کاهش به قیمت ۴۶۹ تومان و یک ریال رسید. برخلاف دلار، ‌پوند و یوآن، روز سه‌شنبه قیمت یورو در بازار داخلی به میزان اندکی بالا رفت و با ۵ تومان رشد به قیمت ۳ هزار و ۹۴۵ تومان رسید.

همچنین ببینید

رشد قیمت 18 ارز مبادلاتی در شبکه بانکی/ نرخ دلار دولتی دو ریال افت کرد

بانک مرکزی امروز پنجشنبه، نرخ ۱۸ ارز را با افزایش، نرخ ۱۲ ارز را با ...