خانه > اخبار > اخبار استان > فتح قله 63 هزار واحدی/شاخص کل 675 واحد رشد کرد

فتح قله 63 هزار واحدی/شاخص کل 675 واحد رشد کرد

 

بورس اوراق بهادار تهران که روز گذشته تنها ۵۲ واحد رشد کرده بود، امروز در پایان هفته جاری معاملاتی با صعود پرقدرت خود ۶۷۵ واحد رشد کرد و سرانجام موفق به شکست کانال ۶۳ هزار واحدی و رسیدن به نیمه این کانال شد.

حدیث موسوی: بورس اوراق بهادار تهران که روز گذشته تنها ۵۲ واحد رشد کرده بود، امروز در پایان هفته جاری معاملاتی با صعود پرقدرت خود ۶۷۵ واحد رشد کرد و سرانجام موفق به شکست کانال ۶۳ هزار واحدی و رسیدن به نیمه این کانال شد.

 

به گزارش اقتصادنیوز، چهارشنبه، ۲۳ دی ماه در پی رشد ۶۷۵ واحدی معادل ۱.۰۸درصد شاخص کل، نماگر بازار رقم ۶۳ هزار و ۵۱۶ واحد را در پایان معاملات ثبت کرد.

 

انتشار اخباری در خصوص موضع‌گیری رئیس جمهور آمریکا به طرح پیشنهادی کنگره در رابطه با سخت‌تر کردن شرایط رفع تحریم‌های ایران و اظهار نظر اوباما مبنی بر وتوی این قانون اگر در مجلس این کشور تصویب شود، انتشار اخباری مبنی بر آغاز فرایند رفع تحریم‌ها در روزهای آتی و این اظهارنظر که جمعه ۲۵ دی ماه، موعد لغو تحریم‌ها خواهد بود، به همراه ورود نقدینگی تازه به بازار سهام از جمله عواملی هستند که موجب رشد قابل ملاحظه شاخص کل در معاملات امروز بورس به شمار می‌روند.

در جریان معاملات روز چهارشنبه بورس تهران شاخص هم وزن نیز که ارزش بازاری سهام در آن لحاظ نمی‌شود رشد ۴۹ واحدی را تجربه کرد و نشان داد معامله‌گران امروز به سهام کوچک با ارزش بازاری کم نیز توجه ویژه‌ای داشته‌اند.

 

سه نماد شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، کشتیرانی جمهوری اسلامی و بانک ملت در میان سایر نمادهای مورد معامله بیشترین تاثیر مثبت را تا حداکثر ۱۱۶ واحد، بر شاخص بورس داشتند. این در حالی است که نماد شرکت‌های ملی مس ایران و پتروشیمی پردیس تا سطح حداکثر ۲۲ واحد، بالاترین تاثیر منفی را بر این شاخص برجا گذاشتند.

امروز در پی دادوستد بالغ بر یک میلیارد و ۲۷۵ میلیون سهم در ۸۶ هزار و ۶۹۶ دفعه معاملاتی در بورس تهران، ارزش مبادلات این بازار به رقم ۳ هزار و ۱۶۶ میلیارد ریال رسید.

 

سهام گروه خودروای و بانک‌ها که این روزها در کانون توجه سرمایه‌گذاران قرار گرفته‌اند، در معاملات روز جاری نیز برخی از آنها جزو پربیننده‌ترین نمادهای مورد معامله بودند. نماد بانک ملت، بانک صادرات و ایران خودرو به ترتیب سه نماد پربیننده معاملات امروز بورس محسوب می‌شوند. در نماد «وبملت»که امروز پرحجم‌ترین معاملات را به خود اختصاص داد، سهامداران ۸۳ میلیون سهم را به ارزش حدود ۱۷۴ میلیارد ریال دادوستد کردند. سهامداران حقیقی مشارکت ۸۸ درصدی در سمت خرید این نماد و ۳۸ درصدی در فروش آن داشتند.

همچنین ببینید

روز پایانی معاملات هفته بورس به روایت نمودار

۲ پیامد جذاب شدن سهام خرد در بورس تهران

نماگر بورس تهران روز دوشنبه با ثبت رشد ۳/ ۰ درصدی شاهد عبور از کانال ...