خانه > اخبار ویژه > فروکش کردن هیجان قیمت ها در بازار خودرو !

فروکش کردن هیجان قیمت ها در بازار خودرو !

ازار خودروهای داخلی پس از سه هفته متوالی که با افزایش هیجانی قیمت مواجه بود، طی هفته جاری به آرامش نسبی رسید.

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،بازار خودروهای داخلی پس از سه هفته متوالی که با افزایش هیجانی قیمت مواجه بود، طی هفته جاری به آرامش نسبی رسید.

بنا به گفته فعالان بازار عامل اصلی افزایش قیمت خودروها در هفته‌های گذشته تحویل خودروهای تسهیلاتی بود که سبب کاهش عرضه خودرو در بازار شد؛ بنابراین با کمبود خودرو در بازار، قیمت‌ها به شکل هیجانی افزایش یافت. اما در حال حاضر به دلیل تحویل بسیاری از خودروها، بازار بار دیگر روی آرامش را به خود دید و قیمت‌ها ثبات خود را حفظ کرده‌‌اند.

از آنجا که کاهش عرضه خودروها در بازار در شرایط کنونی در حال رفع شدن است بنابراین فعالان بازار از فروکش کردن قیمت‌ها طی هفته‌های آتی خبر می‌دهند و پیش‌بینی می‌کنند که به‌دلیل عدم تمایل مشتریان به خرید، قیمت خودروهای داخلی بار دیگر روند کاهشی را دنبال خواهد کرد. بر این اساس نمایشگاه‌داران خودرو پایتخت نیز پیش‌بینی می‌کنند که بازار خودرو طی ماه جاری و بهمن‌ماه نیز همچنان با عدم‌مراجعه مشتریان به بازار مواجه باشد، اما با رسیدن ماه اسفند و نزدیک شدن فصل خرید شب عید مشتریان ممکن است بازار خودرو بعد از یکسال روی رونق را به خود ببیند.

ثبات قیمتی داخلی‌ها
اما سری به بازار بزنیم و ببینیم قیمت خودروها طی هفته جاری چه تغییراتی را به خود دیده است. به گفته فعالان بازار، در حال حاضر پژو ۲۰۶ تیپ ۵ با قیمتی برابر با ۳۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود که این موضوع از ثبات قیمت این خودرو در هفته‌ جاری حکایت می‌کند. از سوی دیگر پژو ۲۰۶ صندوقدار در مدل V8 نیز با حفظ ثبات قیمتی خود در بازار در حال حاضر ۳۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قیمت دارد. پژو ۴۰۵ که این هفته تغییر قیمتی را به خود ندیده، هم‌اکنون ۲۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد و سمند نیز ۳۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان قیمت دارد. سمند نیز همانند هفته‌های گذشته بدون تغییرات قیمتی ثبات خود را حفظ کرده است.

همچنین ببینید

جدیدترین ارزیابی کیفی خودروهای داخلی منتشر شد

گزارش ارزیابی کیفی خودروهای سواری تولیدی در خرداد ماه امسال منتشر شد.