خانه > اخبار ویژه > لیدرهای بورس در پسابرجام به روایت یک تصویر(اینفوگرافیک)

لیدرهای بورس در پسابرجام به روایت یک تصویر(اینفوگرافیک)

کدام صنایع بورسی بیشترین رشد را در دوره پسابرجام داشتند؟
به گزارش روابط عمومی خانه صنعت و معدن تهران و به نقل از اقتصادنیوز، از ابتدای دی صنایع بورسی به خصوص صنایع پیشگامی که در بزنگاه‌های هسته‌ای، همیشه در کانون توجه فعالان بازار قرار داشتند، روند صعودی را در پیش گرفتند. پس از رفع نهایی تحریم‌های بین‌المللی در حالی‌که هراس از تکرار روند گذشته و نزول قیمت‌ها وجود داشت، اما تفاوتی که عمده کارشناسان بر آن تاکید داشتند و حذف ریسک سیستماتیک سیاسی از بورس، عاملی بود برای شتاب بیشتر صنایع بورس تهران.

در میان ۳۷ گروه بورسی گروه سایر معادن با رشد ۵۳.۳ ‌درصدی بیشترین رشد را از ۲۶ دی تا پایان معاملات هفته گذشته ثبت کرد.

صنعت خودرو که با انعقاد قراردادهای خارجی بیشترین توجه بازار را در هفته‌های اخیر به خود جلب کرده بود، رشد بیش از ۵۳‌درصدی را تجربه کرد.

انعقاد قرارداد با خودروسازان بزرگ دنیا و حضور سرمایه‌های خارجی، خوش‌بینی را نسبت به خروج از رکود کنونی در این صنعت و جبران زیان‌های گذشته در سال‌های آتی افزایش داد.

گروه بانکی که همیشه به عنوان لیدر اصلی معرفی می‌شد، در این مدت تحت فشار سنگین عرضه‌های حقوقی و بازارگردان‌های سهام رشد کمتری را تجربه کرد (۱۱.۵ درصد).

به گزارش اقتصادنیوز، گروه فلزات اساسی و همچنین کانه‌های فلزی که در ماه‌های گذشته با نزول شدید قیمت جهانی کالا در بازار جهانی شیب تند نزولی را تجربه می‌کردند، با تغییر انتظارات نسبت به بازار و همراه با رشد دسته‌جمعی صنایع بورسی به ترتیب با رشد ۲۶ و ۲۳ درصد مواجه شدند. صنعت شیمیایی، بزرگ‌ترین گروه بورسی، نیز از روز پس از رفع نهایی تحریم‌های بین‌المللی با رشد ۱۳‌درصدی شاخص مواجه شد.

image_fullsize_b0b0954d-14e2-4d34-9151-1dc8e7fc9b57_3acd4eff-36a3-4a63-8bc8-65c1eb4dcaac_freesize-fullبو

همچنین ببینید

روز پایانی معاملات هفته بورس به روایت نمودار

۴ نشانه توقف ریزش قیمت‌ها در بورس / آینده صندوق‌های با درآمد ثابت

هر چند بررسی متغیرهای اقتصادی به ویژه قیمت‌های جهانی و نرخ‌های سود بالای بانکی جای ...