خانه > اخبار ویژه > مشمولان دریافت کارت 10 میلیونی

مشمولان دریافت کارت 10 میلیونی

قائم‌مقام وزیر صنعت مشمولان دریافت کارت اعتباری ۱۰ میلیون تومانی خرید کالاهای مصرفی بادوام در فاز اول را فرهنگیان و بازنشستگان دولتی وابسته به صندوق‌های بازنشستگی اعلام کرد. مجتبی خسروتاج در گفت‌وگوی اختصاصی با «دنیای اقتصاد» بر این نکته تاکید کرد که به‌منظور جلوگیری از تجمع متقاضیان، مقرر شده که طرح مرحله به مرحله اجرا شود. بنابراین در ابتدا کارت اعتباری به گروه‌هایی که اعتبارسنجی آنها آسان‌تر است، اعطا خواهد شد. اطلاع‌رسانی برای ثبت‌نام و ارائه درخواست دریافت کارت، از طریق سازمان‌های مربوطه به مشمولان اعلام می‌شود.

گروه صنعت و معدن: دولت در راستای تحریک تقاضا در بازار، دو طرح فروش خودرو با تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی و کارت‌های اعتباری ۱۰ میلیون تومانی برای خرید کالای مصرفی بادوام ایرانی را از اوایل هفته گذشته در دستور کار خود قرار داد.دو طرحی که یکی با گذشت کمتر از یک هفته اجرای آن به پایان رسید و دیگری هنوز در پیچ و خم کارهای اداری به مرحله اجرا نرسیده است. استقبال بیش از ۱۰۰ هزار نفر از طرح خرید خودرو موجب شد تا در کمتر از یک هفته سایت خودروسازان یکی یکی بسته شود و با این شرایط می‌توان گفت پیش از موعد پیش‌بینی شده مهر اتمام به این طرح زده شد؛ اما نحوه اجرای طرح کارت‌های اعتباری ۱۰ میلیون تومانی خرید کالای مصرفی بادوام ایرانی هنوز با ابهامات زیادی همراه است.

سیاست جدید دولت با هدف «تحریک تقاضا» و «برون رفت از تنگنای اعتباری» در سه حوزه «سیاست‌های پولی»، «سیاست‌های مالی» و «سیاست‌های اعتباری» تهیه شد تا به این طریق رکودی که گریبان بازار و تولید را گرفته است، پایان یابد. روندی که فعالان صنعتی امیدوارند با اجرایی شدن آن انبارهای انباشته از کالا، خالی شود و بخش تولید مجددا رونق گیرد. امیدی که با اجرای طرح فروش خودرو با تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی، خالی شدن انبار خودروسازان تا حدودی محقق شد؛ اما در مقابل گروهی که مشمول طرح کارت‌های اعتباری ۱۰ میلیون تومانی می‌شوند، همچنان در انتظار صدور کارت‌های اعتباری هستند. براساس آخرین خبر اعلام شده، کارت‌های اعتباری ۱۰ میلیون تومانی از روز دوشنبه جاری به دست متقاضیان مرحله اول می‌رسد و از زمان توزیع کارت، شرایط برای خرید کالا فراهم خواهد شد. گسترده بودن فروشندگان کالاهای مشمول کارت‌های اعتباری یکی از مشکلاتی است که برخی از مسوولان طولانی شدن روند اجرای این طرح را به آن نسبت می‌دهند. از سوی دیگر، هنوز لیست تولیدکنندگان متقاضی برای شرکت در این طرح نیز نهایی نشده که این امر نیز بر روند اجرای این طرح اثر می‌گذارد.

همچنین ببینید

صدور ۳۵۰ میلیون کارت بانکی/ ایجاد ۶۷ هزار پایانه در شعب

گزارش ۶ ماهه بانک مرکزی از وضعیت صدور کارت‌های بانکی، نصب خودپرداز و ایجاد پایانه ...