خانه > اخبار ویژه > معاون وزیر صنعت اعلام کرد نحوه دریافت یارانه سود تسهیلات توسط تولید و صادرات

معاون وزیر صنعت اعلام کرد نحوه دریافت یارانه سود تسهیلات توسط تولید و صادرات

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت نحوه دریافت یارانه سود تسهیلات بانکی توسط تولیدکنندگان، صنعتگران و صادرکنندگان را اعلام کرد.

علی یزدانی ورزنه در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه بخشی از یارانه تولید به صورت کمک و بخشی دیگر در قالب تسهیلات نرخ سود پرداخت می‌شود، گفت: تسهیلاتی که بابت یارانه نرخ سود تسهیلات به تولیدکنندگان داده می‌شود در دل ۱۴۳ میلیارد تومان یارانه‌ای است که تاکنون پرداخت شده است.

وی افزود: بخش عمده‌ای از یارانه پرداختی به وزارت صنعت، معدن و تجارت به صورت کمک بوده و بخشی از آن نیز یارانه سود تسهیلات است.

معاون منابع انسانی و امور استان‌های وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره پرداخت یارانه بخش تولید در سال گذشته اظهار کرد: با توجه به اینکه سال گذشته اولویت پرداخت بر اساس قانون یارانه خانوار بوده است میزان پرداختی این یارانه به قدری بالا بود که گلوی تولید را هم گرفت.

به گفته یزدانی میزان وصول درآمدهای هدفمندی یارانه‌ها در سال گذشته به اندازه‌ای نبود که با توجه به وضعیت منابع کشور و یارانه بخش خانوار بتوان تزریقی از این محل به بخش تولید انجام داد.

وی با اشاره به پرداخت ۱۴۳ میلیارد تومان یارانه به بخش تولید در سه ماهه نخست سال جاری ادامه داد: به رغم اینکه در سال جاری محدودیت‌ها و مشکل‌ها حتی نسبت به سال گذشته نیز بیشتر شده است تاکنون رقم ۱۴۳ میلیارد تومان بابت یارانه به بخش تولید اختصاص یافته است.

یزدانی همچنین درباره چگونگی دریافت یارانه سود تسهیلات توسط بخش‌های مختلف تولید گفت: درباره صادرکنندگان سازمان توسعه تجارت فهرست این افراد و میزان صادرات‌شان را در اختیار دارد و مشخص می‌کند که کدام شخص یا شرکت‌ها می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

معاون وزیر صنعت اظهار کرد: در بخش تولید نیز حوزه تولید و صنعت وزارتخانه در تعامل با تشکل‌های مرتبط با آن حوزه درباره پرداخت یارانه سود تسهیلات به تولیدکنندگان و صنعتگران تصمیم می‌گیرند.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

درس‌هایی برای صنعت خودروی ایران

رئیس هیات مدیره تعاونی تأمین نیاز قطعه‏‬ سازان کشور در یادداشتی به بررسی سیر تکوین ...