خانه > اخبار ویژه > نشست زمین در دشت های تهران روزانه یک میلی متر است/ برابری ارزش آب های زیر سطحی با آب شرب

نشست زمین در دشت های تهران روزانه یک میلی متر است/ برابری ارزش آب های زیر سطحی با آب شرب

خبرگزاری شبستان: رییس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه باید هر چه سریعتر آبیاری فضای سبز از طریق منابع زیر سطحی پایان پذیرد، گفت: پساب تصفیه خانه های محلی بهترین جایگزین برای آبیاری فضا های سبز است.

به گزارش خبرگزاری شبستان، اقبال شاکری،  رییس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران گفت: آبیاری فضای سبز یکی از موضوعاتی است که در سال های اخیر و در زمانی که خشک سالی و کمبود نزولات جوی بر ما مستولی شده اهمیت فراوان یافته است.

رییس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: آبیاری این فضاها از طریق منابع آب زیر سطحی یا آب خام صورت گرفته که در چنین شرایطی یک مغلطه بزرگ است.

شاکری افزود: در زمانی که ما با خشک سالی مواجه هستیم و سال های کم بارشی را نیز سپری می کنیم ارزش آب خام و منابع آب زیر سطحی برای ما برابر با آب شرب است بنابراین باید هر چه سریعتر برداشت از این منابع را قطع کنیم.

رییس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: برای جایگزینی این منبع یکی از پیشنهاد ها استفاده از پساب تصفیه خانه های محلی است. در ماده ۲۶ برنامه ۵ سال دوم شهرداری تهران نیز ذکر شده است که شهرداری باید بتواند طی ۵ سال میزان استفاده از پساب خروجی تصفیه خانه ها برای آبیاری فضای سبز از ۱۵ هزار متر مکعب در سال را به یک میلیون و ۷۵۰ هزار مترمکعب یعنی ۱۰۰ برابر برساند.

همچنین ببینید

تهران مشکل کمبود آب ندارد

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: با توجه به تدابیر در نظر ...