خانه > اخبار ویژه > نقص بزرگ وزارت بهداشت در حادثه تلخ “بخیه”

نقص بزرگ وزارت بهداشت در حادثه تلخ “بخیه”

مدیرکل بازرسی وزارت بهداشت با اشاره به معالجه کودک اصفهانی توسط جراحان پلاستیک گفت:‌ بزرگترین نقد وارده به وزارت بهداشت در حادثه تلخ بخیه که کاملاً نیز به مردم حق می‌دهیم، این است که ما ماجرا را از رسانه‌ها فهمیدیم که این ضعف سیستم ما را نشان می‌دهد.

دکتر سیدسجاد رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، درباره جدیدترین اقدامات در زمینه رخداد تلخ پزشکی اصفهان که بخیه‌های چانه کودکی را به دلیل عدم تمکن مالی در پرداخت هزینه بخیه، کشیدند، اظهار داشت: در این رابطه معاون وزیر بهداشت شخصاً به اصفهان رفتند تا به طور مستقیم پیگیری کنند تا بتوانیم گزارش مبسوطی را در اختیار دکتر هاشمی قرار دهیم.

پزشک، پرستار، مسئول فنی‌شیفت و مسئول اورژانس از مسببان حادثه بخیه

مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت ادامه داد: براین اساس رسیدگی به پرونده عاملان این رخداد که شامل پزشک، پرستار، مسئول فنی‌شیفت و مسئول اورژانس است از طُرق مختلف پیگیری می‌شود، بطوریکه معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی کشور نیز به جِد پیگیر این حادثه است و آنها نیز کیفرخواستی برای محرومیت یک‌ساله پزشک که حکمی حداقلی نیز است مطرح کردند ولی همچنان منتظر حکم نهایی هستیم.

وقتی وزارت بهداشت جا می‌ماند!/اطلاع رسانی حادثه بخیه از طریق رسانه‌ها

مدیرکل دفتر بازرسی وزارت بهداشت با اشاره به معالجه کودک اصفهانی توسط جراحان پلاستیک گفت:‌ بزرگترین نقد وارده به وزارت بهداشت در حادثه تلخ بخیه که کاملاً نیز به مردم حق می‌دهیم، این است که ما ماجرا را از رسانه‌ها فهمیدیم که این ضعف سیستم ما را نشان می‌دهد.

شائبه انداختن تقصیر پزشک بر گردن پرستار/پول خدمات بخیه به جیب چه کسی می‌رود؟

وی در پاسخ به این پرسش که منتقدین عنوان می‌کنند وزارت بهداشت و برخی مسئولان حوزه سلامت می‌خواهند کار ناشایست این پزشک را به گردن پرستار بی‌اندازند، در حالیکه پول بخیه زدن و کشیدن را که پرستاران انجام می‌دهند نیز به جیب پزشکان می‌رود، توضیح داد: به هیچ وجه؛ ما نیز چنین ادعای نکردیم، بلکه همه افراد حوزه سلامت در این حادثه باید پاسخگو باشند کما اینکه پرستار مذکور این رخداد نیز مدعی شده که اصلاً بخیه را او نکشیده است، بنابراین قضاوت فنی و دقیق‌تر را موکول به حکم نهایی دادگاه می‌کنیم. درباره دریافتی‌ها هم اگر مبلغی به بیمارستانی علی‌الخصوص بیمارستان دولتی واریز می‌شود به تمام پرسنل تعلق می‌گیرد از نیروهای خدماتی گرفته تا پزشک و پرستار؛ ولی اینکه در زمینه میزان پرداخت‌ها اختلاف است در موقعیتی دیگر باید به آن بپردازیم.

همچنین ببینید

مرگ روزانه چهار نفر در محل کار

  طبق تعریفی که وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی مطرح کرده حادثه ناشی از ...