خانه > اخبار ویژه > نکاتی برای رقابتی‌تر کردن عرصه کسب‌وکار

نکاتی برای رقابتی‌تر کردن عرصه کسب‌وکار

مترجم: بهناز پذیرایی
منبع: Small Business
در سال‌های اخیر شاهد رقابتی‌تر شدن عرصه کسب‌وکار در صنایع مختلف بوده‌ایم. اگر در کسب‌وکارتان به دنبال راه‌هایی برای رقابتی‌تر شدن آن نباشید ممکن است میدان را از دست بدهید، زیرا اولویت بازار و مشتری‌ها پیوسته در حال تغییر است و به همین دلیل زیر نظر گرفتن رقبا در بازار بسیار حائز اهمیت است. در ادامه نکاتی را برای رقابتی‌تر کردن کسب‌وکارتان ذکر می‌کنم.

به اسرار و رموز سیستم WordPress مسلط شوید
وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای بسیار محبوب برای کسب‌وکار‌های کوچک است، خدمات ارائه شده در وردپرس گزینه خوبی برای طراحی و توسعه وب سایت شما است. کار با آن بسیار آسان است و به‌راحتی می‌توان استانداردهای جهانی را توسط آن اعمال کرد. دیوید باکستر، طراح و مدیر این سایت می‌گوید مراقب کدهای مخرب ناشناخته‌ای که در وب‌سایت شما موجود است، باشید.

عملکرد خود و تیمتان را بهبود بخشید
همانند هر موفقیت دیگری، موفقیت در کسب‌وکار هم با تلاش و سختکوشی به‌دست می‌آید. سختکوشی، یک رویکرد اندیشمندانه برای بهبود عملکرد فردی است. نیکولی سورمن توصیه‌های ساده‌ای درباره ساختار حرفه‌ای و اولویت‌های تیمی بیان می‌کند که دستیابی به نتیجه بهتر را امکان‌پذیر می‌کند. او بر لزوم توجه به دانش و مهارت‌، درک نقش، ایجاد انگیزش و قوانین مربوط به کارمندان تاکید می‌‌کند.

سیستم‌های کسب‌وکار خود را به روز نگه دارید
اگر همچنان در شرکت خود از مایکروسافت ۷ یا حتی موتور جست‌وجوی قدیمی Alta Vista استفاده می‌کنید، متوجه باشید که ممکن است ناآگاهانه به سیستم خود صدمه بزنید. چون باید هزینه‌ای را که برای تبلیغات و همچنین بازدهی کسب‌وکارتان پرداخت می‌کنید، به‌طور موثر کنترل کنید تا متضرر نشوید. هالی چافین، کارشناس رسانه‌های اجتماعی شرکت هاست وی از مزایای مایکروسافت ۱۰ سخن می‌گوید. آیا شما سیستم کسب‌وکارتان را به روز رسانی کرده اید؟بهتر است حتما هرچه زودتر از مزایای نرم‌افزارهای جدید بهره‌مند شوید.

جذابیت تصویری سایت خود را با Visme، بهبود بخشید
نیازی نیست که برای بالابردن جذابیت تصویری سایت خود حتما یک طراح گرافیک باشید. اگر فعالیت شما در زمینه طراحی سایت باشد، ممکن است برای بهبود بازدهی و اثربخشی سایت خود، به دنبال ابزار دیگری باشید. کارول آماتو Carol Amato با بررسی اجمالی هر یک از ابزارهای گرافیکی و با توجه کامنت‌های کاربران در سایت BizSugar پیشنهاد‌های خوبی در این زمینه ارائه می‌دهد.

همچنین ببینید

پاسخگویی بنگاه‌های اقتصادی

مسئولیت اجتماعی سازمان‌ها یعنی رویه‌های باز و شفاف کسب‌وکار، یعنی روش‌هایی که مبتنی بر ارزش‌های اخلاقی ...