خانه > اخبار ویژه > واکنش بازار به وام دولتی خرید لوازم خانگی چه بود؟

واکنش بازار به وام دولتی خرید لوازم خانگی چه بود؟

به گزارش اقتصادنیوز، با آغاز صدور کارت خرید اعتباری لوازم خانگی تا سقف ۱۰ میلیون تومان که در روز اجرا به شش میلیون تومان کاهش یافت، اکثر فعالان بازار و مسوولان بر این باور بودند که صنعت لوازم خانگی با این طرح از رکود خارج می‌شود و رونق به بازار لوازم خانگی بر می‌گردد.

حال با گذشت سه روز از آغاز صدور کارت‌های اعتباری خرید لوازم خانگی، دبیر کل صنایع لوازم خانگی ایران به اقتصادنیوز می‌گوید که هنوز هیچ علامتی از رونق در بازار دیده نشده، البته تصمیم گیری و پیش‌بینی در این باره اندکی زود است.

حبیب‌اله انصاری افزود: گرچه پیش از این مقرر شده بود که کارت خرید لوازم خانگی تا سقف ۱۰میلیون تومان و برای عموم متقاضیان باشد، اما هیچ یک از شرایط عملی نشد و در ‌‌نهایت اعتبار کارت شش میلیون تومان و تنها برای سه گروهمتقاضی درنظر گرفته شد که به نظر می‌رسد استقبال کمتری از این کارت‌ها صورت گیرد. البته از میان اکثر شرایط دریافت کارت‌ها، ایرانی بودن کالا‌ها همانند طرح اولیه به قوت خود باقی مانده است.

به گفته وی، چند روز آینده جلساتی تحت بررسی این موضوع با اتحادیه صورت می‌گیرد تا ابعاد تغییر شرایط اعطای کارت خرید لوازم خانگی ایرانی بررسی شود.

به گزارش اقتصادنیوز، طرح خرید لوازم خانگی ایرانی به منظور خروج رکود از بخش صنعت توسط کارت‌های خرید اعتباری تا سقف ۱۰میلیون تومان از دوماه گذشته روی میز وزارت صنعت و بانک مرکزی بود که در ‌‌نهایت پس از کش و قوس‌های فراوان بر سر نحوه و زمان اجرای این طرح، سه روز گذشته آغاز شد.

در این میان بار‌ها کار‌شناسان و مسئولان در کشور اعلام کرده‌اند که طرح‌های خروج از رکود به سرعت در بازار نتیجه نمی‌دهد، چرا که برای به رکود رفتن بازاری زمان زیادی صرف شده است، از این رو برای خروج از رکود نیز آن صنعت و بازار نیاز به زمان دارد.

همچنین ببینید

صادرات 183 میلیون دلاری لوازم خانگی در 9 ماهه امسال

مدیر دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی و معدنی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: در ۹ ...