خانه صنعت و معدن استان تهران
Send
خانه > اخبار ویژه > واگذاری ۸۰ درصد سکانداری اقتصاد به بخش خصوصی

واگذاری ۸۰ درصد سکانداری اقتصاد به بخش خصوصی

تهیه و تدوین راهبردهای مدیریتی نظام تجاری و بازرگانی کشور در حالی در دستور کار قرار گرفته که گیلان به عنوان نمونه آزمایشی این طرح نقش‌آفرینی خواهد کرد.

به اعتقاد کارشناسان برخورداری از سیستم توزیع استاندارد و حمایت‌های قانونی از آن، می‌تواند حیات‌بخش تولید و آرامش بخش مصرف‌کننده در جامعه باشد و این در حالی است که اجرای این طرح در ۱۲ بخش، با در نظر گرفتن مدت‌زمان دستیابی به اهداف مورد نظر، می‌تواند فواید بسیاری را نصیب کشور کند.

خدمات بازرگانی حلقه اتصال تولید تا مصرف
مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت درگفت‌وگو با صمت می‌گوید: هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی در ابعاد مختلف تولید، بازاریابی، پخش و توزیع در افزایش سهم درآمد ناخالص ملی بسیار اثرگذار است.
کاظم سلیمی، هرگونه تصمیم‌سازی را عاملی در ایجاد بازخوردهای مختلف در جامعه عنوان کرده و می‌افزاید: شناخت مسیر، آگاهی از نیازهای جامعه و روش‌های نیل به هدف ۳رکن اساسی در تصمیم‌سازی‌های خرد و کلان هستند.
مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به نقش‌آفرینی بخش خصوصی در اقتصاد و خودکفایی کشور خاطرنشان می‌کند: در تدوین سند ۵ ساله برنامه ششم توسعه بیش از ۸۰ درصد سکانداری اقتصاد به بخش خصوصی واگذار شده است.
وی با تاکید بر نقش‌آفرینی خدمات بازرگانی در ایجاد درآمد در کشورهای پیشرفته دنیا تصریح می‌کند: بخش خدمات بازرگانی حلقه اتصال تولید تا مصرف است و بیش از ۶۲ درصد از تولید درآمدهای کشورهای پیشرفته را بر عهده دارد.
مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت استان می‌گوید: ۳۲درصد درآمدها در فاصله تولید تا مصرف، مربوط به ذخیره‌سازی و ۶درصد آن مربوط به مدیریت و کنترل است. این در حالی است که ما از این استانداردها فاصله زیادی داریم.

همچنین ببینید

ثبات؛ مهمترین دستاورد اقتصادی دولت

مهم‌ ترین دستاورد و نقطه قوت دولت در عرصه اقتصادی به باور کارشناسان، ثبات و ...