خانه > اخبار ویژه > پایان فروش خودرو ی قسطی

پایان فروش خودرو ی قسطی

صبح روز گذشته در حالی خودروسازان با حضور در ساختمان وزارت صنعت، معدن و تجارت خواستار افزایش سقف فروش خودرو با تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی شدند که بانک مرکزی ضمن مخالفت با این درخواست در نامه‌ای به وزارت صنعت، خواستار رعایت سقف فروش ۱۱۰ هزار خودرو توسط خودروسازان شد. با این حال خودروسازان هنوز به‌دنبال افزایش سقف فروش هستند و امید دارند در جلسه وزارت صنعت با بانک مرکزی که شب گذشته برگزار شد، بتوانند این خواست خود را محقق کنند.

گروه خودرو:
صبح روز گذشته در حالی خودروسازان با حضور در ساختمان وزارت صنعت، معدن و تجارت خواستار افزایش سقف فروش خودرو با تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی شدند که بانک مرکزی ضمن مخالفت با این درخواست طی نامه‌ای به وزارت صنعت، خواستار رعایت سقف فروش ۱۱۰ هزار خودرو توسط این وزارتخانه و خودروسازان شد. هر چند در ابتدا اعلام شد که ارائه تسهیلات خودرو تا ۲۵ اردیبهشت‌ سال ۹۵ادامه خواهد داشت، اما با استقبال متقاضیان از تسهیلات مذکور بانک مرکزی به خودروسازان گوشزد کرد که سقف فروش همان ۱۱۰ هزار دستگاه خودرویی است که وزارت صنعت ادعا کرده بود تقاضایی برای آن وجود ندارد؛ بنابراین به‌نظر می‌رسد که طرح فروش ۶ ماهه به ۶ روز هم نرسید.

در همین حال در نامه بانک مرکزی به وزارت صنعت آمده است: «با توجه به اینکه مقرر شده است صرفا منابع مالی مورد نیاز برای خرید اسناد تجاری ناشی از فروش مدت‌دار موجودی خودروی تولید داخل توسط بانک‌ها تا سقف ۱۱۰ هزار دستگاه تامین شود؛ بنابراین شرکت‌های خودروساز و نمایندگی‌های ذی‌ربط نسبت به رعایت این توافق دقت لازم را داشته باشند؛ بدیهی است تامین مالی تولیدات آتی از این محل میسر نخواهد بود.»

همچنین ببینید

طرح «صندوق‌های فروش» سرانجام عملیاتی شد

رییس اتاق اصناف ایران به تازگی از تجهیز رایگان واحد‌های صنفی به صندوق مکانیزه‌ فروش ...