خانه > اخبار ویژه > پمپ بنزین ها در آستانه ورشکستگی

پمپ بنزین ها در آستانه ورشکستگی

رئیس اتحادیه جایگاه‌دارن سوخت کشور گفت: اکثر جایگاه‌داران به دلیل نبود حمایت‌های اساسی از سوی مسئولان در آستانه ورشکستگی قرار گرفتند.

به گزارش مشرق ، بیژن حاج محمدرضا  رئیس اتحادیه جایگاه‌دارن سوخت کشور ، با اشاره به اجرا نشدن مصوبه افزایش کارمزد جایگاه‌داران سوخت اظهار داشت: هم‌اکنون اکثر جایگاه‌داران به دلیل نبود حمایتهای اساسی از سوی مسولان در آستانه ورشکستگی قرار گرفته‌اند.

وی تصریح کرد: با گذشت ۸ ماه از سالجاری هنوز با وجود تصویب در هیات دولت اجرا نشده و دلیل آن این است که شورای اقتصاد با وعده‌وعیدهای پی‌درپی از امضای آن طرفه می‌رود و مدام اجرای آن را به تاخیر می‌اندازد.

حاج‌محمدرضا تاکید کرد: در صورت ادامه این روند اکثر جایگاهها تعطیل و از ارائه خدمات سرباز خواهند زد چرا که هم‌اکنون سه جایگاه در استان خوزستان و یک جایگاه در منطقه مرکزی تهران تعطیل است.

وی در خصوص تبدیل کارمزد جایگاه‌ها به حق‌العمل کاری اظهار داشت: در حال حاضر منتظر تصمیم شورای اقتصاد در زمینه مصوبه مجلس هستیم  که نسبت به این امر کم کاری شده است.

 حاج محمدرضا تصریح کرد: تبدیل کارمزد به حق العمل بر اساس بخشی از قیمت فرآورده خواهد بود که شورای اقتصاد باید میزان درصدی  از ارزش فرآورده که باید به جایگاه دار تعلق گیرد را تعیین کند که تاکنون این اقدام صورت نگرفته است.

 وی خاطرنشان کرد: طبق رایزنی‌هایی که با ریاست جمهوری صورت گرفته تکلیف اجرایی شدن این مصوبه تا چند روز آینده مشخص می شود.

رئیس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت کشور دلیل اجرایی نشدن نرخ کارمزد جایگاهها  را مغایر با ابلاغیه  مصوبه مجلس دانست و گفت: قرار بود افزایش نرخ کارمزد در اواخر سال گذشته اجرایی شود متاسفانه این موضوع تاکنون در کشور اجرایی نشده است.

همچنین ببینید

اعلام ورشکستگی به چه قیمتی؟!

 به گزارش روابط عمومی خانه صنعت و معدن استان تهران، به نقل از روزنامه گسترش ...