خانه > اخبار ویژه > پنج خطای مرگبار در کسب‌و‌کار

پنج خطای مرگبار در کسب‌و‌کار

اگر به عوامل موثر در تغییر بهای انرژی بادی نگاهی بیندازیم، با این وجود، باز هم مشخص نمی‌شود که آیا قیمت نفت و گاز نسبت به سایر موارد تاثیرگذار مهم‌ترهستند یا خیر. کارشناس تحلیلی عوامل موثر دیگر را در تغییر بهای انرژی بادی شناسایی کردند: (۱) هزینه‌های نیروی کار، (۲) شرایط ضمانت که نشان‌دهنده عملکرد و قابلیت اطمینان فناوری است و اغلب در قیمت‌گذاری توربین اعمال می‌شود؛ (۳) سوددهی ساخت توربین که می‌تواند جدا از قیمت‌ها بر بهای توربین‌ها اثر بگذارد و (۴) طراحی توربین.

سه عامل موثر دیگر در تغییر قیمت بررسی شده از دیگر مواردی هستند که کارشناسان صنایع به آن اثرات خارجی می‌گویند و می‌تواند بر بهای توربین بادی اثر بگذارد اما این موضوع غالبا خارج از کنترل مستقیم صنایع سازه‌های بادی است. این عوامل خارجی دربرگیرنده تغییرات در (۵) بهای مواد خام که بر بهای هزینه‌های وارده نسبت به فرآیند تولید تاثیر می‌گذارد؛ (۶) بهای انرژی که بر بهای تولید و حمل و نقل توربین‌ها اثر می‌گذارد و (۷) نرخ ارز که بر میزان بهای (قیمت به دلار) پرداخت شده برای توربین‌ها و تجهیزات آن اثر می‌گذارد مثلا توربین‌های صادر شده به آمریکا است.
انرژی بادی در مقایسه با نفت، زغال‌سنگ و گاز یک فرآورده «جدید» به‌حساب می‌آید و با مبنا قراردادن استراتژی قیمت‌گذاری آن بر بهای نفت به‌طور جدی، همانند آنچه شرکت وستاس انجام داد، این سوال مطرح می‌شود که آیا شرکت وستاس اهمیت سایر عوامل موثر بر قیمت انرژی بادی را نادیده گرفت؟ دلایل محکمی مبنی بر وقوع این امر وجود دارد.

همچنین ببینید

برخورد مرگبار قطار مترو با کارگر میانسال

کارگر ۵۵ ساله یکی از شرکتهای وابسته به مترو بر اثر برخورد با قطار مترو ...