خانه > اخبار ویژه > پیشنهادی جالب برای کمپین نخریدن خودرو

پیشنهادی جالب برای کمپین نخریدن خودرو

وزیر کار گفت: طرفدار مصرف تولید داخلی هستم اما فکر می‌کنم که باید کمپین نخریدن خودرو به کمپین خودروهای ایمن و حافظ جان سرنشینان تبدیل شود.

به گزارش خبرنگار مهر، علی ربیعی در برنامه یادمان قربانیان سوانح رانندگی که به مناسبت روز جهانی قربانیان سوانح رانندگی برگزار شد، گفت: این دهه جهانی با عنوان ایمنی راه‌ها نامگذاری شده که ویژگی این دهه ایمنی کودکان است که باید اقدامات جدی در این خصوص صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه اگر فرزندی دچار سانحه شود، خانواده سال‌های طولانی درگیر آن خواهد بود، افزود: در این سال‌ها که با عنوان وزیر که مدیریت بهزیستی با وزارت کار است، سعی خواهم کرد تا به این مسائل بیشتر بپردازم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: هر سانحه سه مرحله دارد که پیش از اتفاق، حین اتفاق و پس از اتفاق را شامل می شود که ما در هر مرحله نیاز به فعالیت‌ها و پیشگیری‌هایی داریم و مرحله سوم که پس از اتفاق است، به حوزه زیر مجموعه وزارت کار بازمی گردد.

ربیعی با اشاره به اینکه موضوع بیمه ها، بهزیستی و تضمین‌ها در این وزارتخانه مطرح است، گفت: باید سیاست‌هایی را دنبال کنیم تا افراد قربانی سوانح رانندگی زندگی بهتری را تجربه کنند و از آنجایی که خودم قربانی سوانح رانندگی هستم، تلاش دارم تا به این موضوعات بیشتر بپردازم.

وی افزود: فرزند ۱۵ ساله من با زبان روزه سه ساعت در کنار خیابان ماند و هیچکسی او را به بیمارستان نرساند و راننده هم پس از تصادف با فرزندم فرار کرد و این اتفاق هیچ وقت از زندگی من بیرون نمی‌رود.

همچنین ببینید

خروج خودرو پلاک موقت از کیش آزاد شد

از امروز خروج خودروی پلاک موقت با موتور ۲۵۰۰ سی سی و پایین تر از ...