خانه > اخبار ویژه > پیش‌بینی آینده فولاد در سال 95

پیش‌بینی آینده فولاد در سال 95

بررسی وضعیت بازار فولاد ایران در سال آینده یکی از محورهای ششمین همایش چشم‌انداز صنعت فولاد و معدن ایران با نگاهی به بازار است. چشم‌اندازی که به لغو تحریم‌های بین‌المللی گره خورده و موجب شد تا فعالان فولادی سال آینده را سال رونق برای صنعت فولاد کشور پیش‌بینی کنند. عدم دسترسی آسان به بازارهای فولاد از یک سو و مشکلات به وجود آمده در تامین برخی از مواد اولیه در سال‌های تحریم موجب شد تا صنعت فولاد در سال‌های گذشته روزهای خوشی را سپری نکند، حال با توجه به لغو تحریم‌های بین‌المللی و عقد قراردادهای جدید این امید در میان تولیدکنندگان فولادی به وجود آمده تا با تسهیل شرایط برای دسترسی تولیدکنندگان فولاد به بازارهای جهانی، در سال آینده شاهد بازگشت رونق به صنعت فولاد کشور باشیم.
لغو تحریم‌های بین‌المللی از جمله دلایلی است که دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد به استناد آنها سال آینده را سال رونق برای صنعت فولاد کشور پیش‌بینی می‌کند. رسول خلیفه سلطان می‌گوید: از ماه‌های سوم و چهارم سال آینده شاهد رونق بازار فولاد در کشور خواهیم بود. به گفته خلیفه سلطان، در ماه‌های ابتدایی سال آینده با توجه به اینکه هنوز تحریم‌ها به‌طور کامل برداشته نشده است، شاهد تغییری در بازار فولاد نخواهیم بود اما به مرور زمان و با توجه به لغو تحریم‌های بین‌المللی از یکسو و قراردادهای جدیدی که پس از برجام میان ایران و سایر کشورها منعقد می‌شود، می‌توان شاهد رونق گرفتن این صنعت بود. دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد، معتقد است سال آینده فشارهایی که بر این صنعت وارد شده کاهش خواهد یافت. وی درخصوص مشکل اصلی صنعت فولاد در سال آینده نیز اعلام کرد: مشکل اصلی این صنعت دامپینگ چین است. از سوی دیگر باید حمایت‌های صادراتی نیز برای تشویق صادرکنندگان در نظر گرفته شود تا شاهد حضور پررنگ در بازار جهانی باشیم. به گفته وی، عدم تناسب در زنجیره تولید فولاد یکی دیگر از مشکلاتی است که تولیدکنندگان فولاد را درگیر کرده و وزارت صنعت، معدن و تجارت باید این مشکل را حل کند. کمبود گندله در کشور را می‌توان یکی دیگر از مشکلات تولیدکنندگان فولاد دانست؛ مشکلی که به گفته دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد سال آینده و با اضافه شدن ۲میلیون تن گندله به ظرفیت تولید برطرف خواهد شد.

علاقه‌مندان برای شرکت در ششمین همایش چشم‌انداز صنعت فولاد و معدن ایران با نگاهی به بازار یا کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به وب سایت http:/ / events.den.ir مراجعه کنند یا با شماره تلفن ۸۷۷۶۲۴۳۰ تماس بگیرند. این همایش قرار است روزهای ۲۷ و ۲۸ بهمن‌ماه در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار شود. رقابت‌پذیری راهکار توسعه پایدار، فروش و راهکارهای خروج از رکود بازار و چشم‌انداز بازار ایران و جهان در سال ۱۳۹۵ از جمله محورهای این همایش است. بررسی وضعیت طرح‌های در دست اجرا، بررسی چرایی رکود بازار فولاد، پاسخ به پرسش کلیدی زمان خروج از رکود در بازار فولاد، همچنین برقراری ارتباط با شرکای جدید تجاری از جمله موضوعات کلیدی است که در این همایش بررسی می‌شود.

همچنین ببینید

شادی تولید فولاد در شادگان

بزرگترین طرح توسعه فولاد خوزستان در شهرستان شادگان با فناوری ایرانی و احیای مستقیم، روز یکشنبه ...