خانه > اخبار > کوچ سکه و دلار به دامنه جدید

کوچ سکه و دلار به دامنه جدید

 

در اولین هفته خردادماه، دلار عمدتا در مسیر افزایشی قرار داشت. شنبه گذشته، دلار معاملات خود را با قیمت ۳ هزار و ۴۴۷ تومان آغاز کرد که افزایشی ۲ تومانی نسبت به قیمت روز پنج‌شنبه داشت.

 

 

به گزارش مشرق، سکه که روز چهارشنبه به زیر مرز یک میلیون تومان رفته بود، روز پنج‌شنبه به کانال بالاتر بازگشت. در ششمین روز هفته، همزمان با بازگشت دلار به محدوده ۳ هزار و ۴۷۰ تومان، سکه تمام بهار نیز قیمت یک میلیون و ۵ هزار تومان را تجربه کرد. در ششمین روز هفته، شاخص ارزی با ۸ تومان افزایش به قیمت ۳ هزار و ۴۷۰ تومان رسید.

 

به گفته فعالان، افزایش نرخ حواله درهم و مقاومت دلار در محدوده ۳ هزار و ۴۶۰ تومان دو عاملی بودند که به رشد قیمت کمک کردند. با رشد روز پنج‌شنبه، میزان افزایش هفتگی دلار به۷/ ۰ درصد رسید، این در حالی بود که شاخص ارزی ۲ هفته پیش رشد منفی را تجربه کرده بود. «دنیای اقتصاد» در گزارش روز چهارشنبه خود به سه تفسیر معامله‌گران از افزایش قیمت اشاره کرده بود که با توجه به روند ادامه هفته می‌توان گفت که دیدگاه دسته دوم بیشتر توضیح‌دهنده نوسان بازار بوده است. دسته دوم افزایش قیمت دلار را واقعی و ناشی از برگشت تقاضای تجاری به بازار عنوان کرده‌ بودند. چنان‌که اشاره شد، همسو با افزایش قیمت دلار، سکه تمام بهار آزادی در راستای رشد قرار گرفت و به کانال میلیونی بازگشت. روز پنج‌شنبه، سکه تمام بهار آزادی با ۹ هزار تومان افزایش به قیمت یک میلیون و ۵ هزار تومان رسید. با وجود این رشد، سکه در هفته گذشته ۷/ ۰ درصد از ارزش خود را از دست داد. عامل اصلی افت هفتگی فلز گرانبهای داخلی کاهش بهای اونس در بازارهای جهانی بود.

 

همچنین ببینید

سکه ۲۷۰ هزار تومان حباب دارد!

در هفته ای که گذشت، بازار داخلی سکه و طلا علیرغم ثبات نسبی قیمتهای جهانی ...