خانه > اخبار ویژه > ۴.۵ میلیون تن به ظرفیت تولید صنعت پتروشیمی کشور افزوده خواهد شد

۴.۵ میلیون تن به ظرفیت تولید صنعت پتروشیمی کشور افزوده خواهد شد

معاون زنگنه: تا پایان سال جاری ایرانی، ۴.۵ میلیون تن به ظرفیت تولید صنعت پتروشیمی کشور افزوده خواهد شد / شعری مقدم گفت: گفت: وظیفه شرکت ملی صنایع پتروشیمی در ساختار جدید؛ سیاستگزاری، هدایت، حمایت و نظارت و تنظیم‌گری است

به گزارش «نسیم» فارس نوشت: مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در همایش سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی گفت:پیش از برگزاری این همایش هیأت‌های زیادی از کشورهای مختلف اروپا و آسیا به منظور کسب اطلاع از چگونگی سرمایه‌گذاری در صنعت پتروشیمی ایران با اینجانب ملاقات داشته‌اند. همگی این هیأت‌ها ضمن اظهارنظر آمادگی، اعلام کرده‌اند که بلافاصله پس از برداشته شدن تحریم‌ها، اقدامات لازم برای سرمایه‌گذاری در ایران را شروع خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه علت ابراز چنین علاقه‌ای هم کاملا روشن است،خاطرنشان کرد: ایران غیر از برخورداری از ثبات در منطقه، از مزایای جذاب دیگری هم برخوردار است و همچنین ایران با داشتن ۱۵۸ میلیارد بشکه ذخایر نفتی، و ۲۳ تریلیون متر مکعب ذخایر گازی از نظر جمع کل ذخایر هیدروکربنی در جهان مقام اول را داراست.

شعری مقدم تصریح کرد: در ایران انرژی نسبتا ارزان است و ایران از نیروی کار جوان و تحصیل‌کرده‌ی فراوان و نسبتا ارزان برخوردار است.

وی ادامه داد: ایران بازار مصرف ۷۵ میلیونی دارد، همچنین ایران حدود ۲ هزار کیلومتر مرز آبی در خلیج فارس و دریای عمان دارد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: توانایی‌های موجود در ایران در زمینه‌های طراحی و مهندسی و ساختمان و نصب و حتی ساخت تجهیزات صنعتی مورد نیار واحدهای پتروشیمیایی به مرزهای خودکفایی رسیده است که همکارانم در روز دوم به تفصیل به این موضوع خواهند پرداخت.

شعری مقدم ادامه داد: این مزایا همراه با برخورداری از معافیت مالیاتی و گمرکی در مناطق متعدد ویژه و آزاد کشور، بخشی از مزیت‌های نسبی است که ایران را تبدیل به کشوری جذاب برای سرمایه‌گذاری در صنعت پتروشمیی نموده است.

معاون وزیر نفت گفت: با اغتنام از این فرصت اجازه می‌خواهم که مختصری هم به تبیین نقش جدید شرکت ملی صنایع پتروشیمی بعد از  اجرای کامل خصوصی سازی بپردازیم و خیلی خلاصه عرض کنم که شرکت ملی صنایع پتروشیمی چگونه می‌خواهد در توسعه این صنعت نقش آفرینی نماید؟

همچنین ببینید

تحقق انتظار ۶۲ ساله برای واردات بدون نیاز به پول نفت

رییس جمهوری با بیان اینکه نا امید کردن مردم خدمت به آنها نیست، تاکید کرد: ...