خانه صنعت و معدن استان تهران
Send
خانه > اخبار > اقتصادی > 11 ماموریت جدید سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران

11 ماموریت جدید سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران

وزیر صنعت، معدن وتجارت با انتصاب « علی یزدانی » به عنوان معاون وزیر ، رییس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران ۱۱ ماموریت جدید برای این سازمان را ابلاغ کرد.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران ، ‌« محمد رضا نعمت زاده » در متن حکم صادر شده آورده است :‌به استناد ماده ۱۱ اساسنامه شرکت مادر تخصصی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران و به موجب مصوبه مجمع عمومی عادی بطوذ فوق العاده سازمان به عنوان معاون وزیر ، رییس هیات مدیره و مدیر عامل این سازمان منصوب می شوید تا در چارچوب قوانین مرتبط به سازمان و شهرکهای استانی و آیین نامه های اجرایی و مقررات جاری کشور نسبت به هدایت و مدیریت سازمان و شهرکهای استانی در جهت پیشبرد اهداف توسعه  صنعتی کشور ، بالاخص رعایت ۱۱ ماموریت جدید اقدام نمایید.

 

۱۱ ماموریت ابلاغی مهندس نعمت زاده به این سازمان :

– با توجه به رفع تحریم های ظالمانه ، لازم است تا با همکاری معاونان ، مدیران ستادی و سازمان های استانی ، مشکلات عمده طرحها و صنایع مستقر دز شهرکهای صنعتی را دسته بندی نموده و ضمنا از تجارب و ابتکارات استانهای موفق ، در مورد دیگر استانها نیز بهره مند شده ، با همکاری مدیران واحدهای مذکور در جهت رفع آنها چاره اندیشی و اقدام شود.

_ نهادینه نمودن روابط صنایع بزرگ و صنایع کوچک منجمله در رابطه با صنایع اقماری .

_ برنامه ریزی و کمک به انجام مستمر آموزشهای مورد نیاز واحدهای صنعتی .

_ ساماندهی تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایع کوچک از تولید کنندگان داخالی و از طریق واردات .

_ بررسی و رفع موانع نواقص و محدودیت های شهرکهای صنعتی از لحاظ سرویس های جانبی و زیر ساختها .

_ ایجاد ساختار مناسب برای رفع مشکلات فنی و ارتقاء کیفی محصولات واحدها با استفاده از اشخاص خبره و توانمند اعم از مهندسین و دانشگاهها .

_ ایجاد ساختار مناسب برای بهره گیری هر چه بیشتر از همکاری دانشگاهها و مراکز پژوهشی در جهت نوآوری و توسعه فن آوری.

_ توجه به احداث و تکمیل شهرکهای صنعتی مستقر در استانهای کمتر توسعه یافته با استفاده از توانمندیهای مالی و مدیریتی شهرکهای توامند.

_ جلب رضایت سرمایه گذاران و صاحبان صنایع مستقر در شهرکهای صنعتی و همچنین صنایع کوچک با ارایه خدمات مناسب و ایجاد تسهیلات لازم.

_ رعایت اصل اعتدال و اجتناب از هر گونه امور سیاسی و گروهی در سلسله مراتب شرکت و شرکتهای استانی.

_ تاکید بر خودکفایی مالی در مجموعه فعالیت های آن شرکت و شرکتهای استانی و پرهیز از هزینه های غیر ضرور سرمایه ای و جاری.

نعمت زاده همچنین در ابلاغی به « علی یزدانی » ماموریت داده است تا هنگام تعیین و انتصاب معاون توسعه مدیریت ،‌منابع و امور استانها با حفظ سمت معاونت مذکور را سرپرستی نماید.

وزیر صنعت، معدن وتجارت در ادامه « حسین نجاتی » را به عنوان عضو غیر موظف هیات مدیره شرکت مادر تخصصی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران منصوب نموده واز زحمات « مهدی جمالی» در دوران تصدی مسئولیت یاد شده تشکر نموده است.

همچنین ببینید

ضمانت نامه سرمایه گذاری 1880 میلیارد ریالی برای صنایع کوچک صادر شد

صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک اعلام کرد: یکهزار و ۸۸۰ میلیارد ریال ضمانت نامه ...