خانه صنعت و معدن استان تهران
Send
خانه > اخبار > انرژی

انرژی

تدوین معیار مصرف آب و انرژی در نیروگاه‌های حرارتی

مدیر دفتر مطالعات و بهره‌وری تولید سازمان بهره‌وری انرژی (سابا) از برنامه‌ریزی برای تدوین معیار مصرف آب و انرژی در نیروگاه‌های حرارتی به منظور کاهش مصرف انرژی و افزایش بازدهی نیروگاه‌ها تا یک سال آینده خبر داد.

ادامه نوشته »

مصرف انرژی ایران چند برابر جهان است؟

مدیرعامل سازمان بهره‌وری انرژی ایران گفت: آمارها نشان می‌دهد سرانه متوسط مصرف انرژی ایران در بخش کشاورزی ۳.۳ برابر متوسط مصرف انرژی و در بخش ساختمان (عمومی، تجاری، مسکونی و صنعت) نیز ۱.۹ برابر متوسط مصرف انرژی در جهان است.

ادامه نوشته »

دستاوردهای برجام برای وزارت نیرو؛ صدور مجوز اجرای 15میلیارد یورو طرح

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت نیرو گفت: در ۲ سال گذشته و پس از اجرای برجام، مجوز اجرای طرح هایی به ارزش ۱۵ میلیارد یورو در وزارت نیرو از سوی شورای اقتصاد صادر شد که به نتیجه رسیدن آنها زمانبر است.

ادامه نوشته »

احتمال بروز خاموشی در تابستان آینده

افزایش میزان مصرف برق پیش‌بینی‌ها را به سمت خاموشی تابستان سال ۱۳۹۶ برده تا جایی که مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی برای وضعیت تابستان آینده هشدار داده است. بر اساس گفته‌های مسوولان برقی، مصرف برق در تابستان سال جاری به ۵۶۶ هزار مگاوات می‌رسد، گرچه وزارت نیرو برای ...

ادامه نوشته »

مبحث ۱۹مقررات ملی ساختمان مغفول مانده است

به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از انجمن بهینه سازی مصرف انرژی، فرزاد کیاست با اشاره به تاسیس سازمان ها و شرکتهای مرتبط با بهینه سازی مصرف انرژی در کشور و تدوین مبحث ١٩٩ مقررات ملی ساختمان که بر بهینه سازی انرژی در ساختمان تاکید دارد، گفت: سالهاست که برچسب ...

ادامه نوشته »

پیشنهاد تشکیل صندوق برای سرمایه‌گذاری در پایین دست پتروشیمی

  صالحی با یادآوری این نکته که تعیین نرخ متعادل برای خوراک در دیپلماسی اقتصادی و افزایش دستاوردهای منطقه ای تاثیرگذار است، گفت: ما نیاز داریم که ارزش افزوده ایجاد کنیم.

ادامه نوشته »