خانه صنعت و معدن استان تهران
Send
خانه > اخبار > انرژی

انرژی

پیمانه مصرف آب و برق در حال لبریز شدن است

سرپرست وزارت نیرو با حضور در ایسنا از ریز و درشت حوزه آب و برق سخن گفت؛ از دلایل رای نیاوردن وزیر پیشنهادی تا هشدار نسبت به وضعیت مصرف مردم که بخشی از آن‌ها در دو خبر مجزا منتشر شد. سومین و آخرین بخش این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.

ادامه نوشته »

ایران در پیک‌سایی به استاندارد جهانی نزدیک شد

معاون توزیع توانیر گفت: میزان پیک سایی در زمان اوج مصرف در کشورهای توسعه یافته دنیا نسبت به پیک حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد است که خوشبختانه ما نیز توانستیم نسبت به پیک ۵۵ هزار و ۴۰۰ مگاواتی امسال چیزی حدود ۹ درصد کاهش مصرف را داشته باشیم.

ادامه نوشته »

حجم معاملات بازار فیزیکی بورس انرژی ایران به یک میلیون تن رسی

با نگاهی به معاملات بورس انرژی ایران متوجه می شویم حجم کل معاملات بازار فیزیکی این بورس، طی سال ۱۳۹۶ تاکنون، از مرز یک میلیون تن عبور کرده است. همچنین امروز  بورس انرژی ایران میزبان عرضه‌ انواع فرآورده‌های هیدروکربوری در هر دو رینگ داخلی و بین‌الملل است.

ادامه نوشته »

همکاری چهارجانبه ایران و اندونزی

وزیر نیرو در دیدار با وزیر ارشد هماهنگ‌کننده امور دریایی جمهوری اندونزی خواهان ارتقای سطح توسعه اقتصادی در حوزه‌های «برق»، «انرژی»، «بانک» و «ترابری هوایی» بین دو کشور شد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، حمید چیت‌چیان در دیدار با «لوهوت بینسار پنجاهیتن» با بیان اینکه جمهوری اندونزی به عنوان ...

ادامه نوشته »

۴۲ تصفیه خانه فاضلاب در دولت یازدهم اجرا و بهره برداری شد

وزیر نیرو با بیان اینکه توسعه شبکه‌های فاضلاب به عنوان یکی از مسائل مهم در مدیریت آب مورد توجه دولت تدبیر و امید بوده است، گفت: در چهار سال فعالیت این دولت ۴۲ تصفیه خانه فاضلاب جدید در سطح کشور اجرا شد و به بهره برداری رسید.

ادامه نوشته »

آمادگی ایتالیایی ها برای همکاری در پروژه های انرژی، نفت و گاز صانیر

رئیس هیات مدیره شرکت «آنسالدو» ایتالیا در دیداری برای همکاری دو جانبه با شرکت صادرات تجهیزات و خدمات آب و برق ایران (صانیر) در ایران و بازارهای بین‌المللی اعلام آمادگی کرد.

ادامه نوشته »