خانه > اخبار ویژه > تاکید معاون اول رییس جمهور بر لزوم استفاده از انرژی های تجدید پذیر

تاکید معاون اول رییس جمهور بر لزوم استفاده از انرژی های تجدید پذیر

معاون اول رییس جمهور با اشاره به اهمیت و ضرورت حفاظت از محیط زیست ، بر برنامه ریزی برای استفاده از انرژیهای تجدید پذیر به عنوان یکی از راهکارهای قابل توجه در مقابله با آلودگی هوا تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ،دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور عصر امروز(شنبه) در جلسه شورای اقتصاد، اثرات مخرب آلودگی هوا در عرصه های مختلف بویژه تاثیر نامطلوب آن بر سلامت مردم را یادآور شد و در عین حال از دستگاه های مربوطه خواست با رعایت الزامات قانونی و فنی شرایط را برای حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی برای ساخت نیروگاه هایی که با انرژیهای تجدید پذیر فعالیت می کنند فراهم آورند.

در جلسه امروز شورای اقتصاد که با حضور وزرای نفت، اقتصاد، راه و شهرسازی، نیرو و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور برگزار شد، درخواست برخی از دستگاه های اجرایی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و به تصویب رسید.

در این جلسه موضوع افزایش تعرفه خدمات آب صنعتی خارج از تاسیسات شرکت های آب و فاضلاب و استفاده از تسهیلات خارجی(فاینانس)برای اجرای بسته طرح های هراز که از سوی وزارت نیرو طرح شده بود و همچنین درخواست احداث خط لوله گاز به نیروگاه کهنوج و احداث خط لوله گاز به نیروگاه ماهشهر و کارخانه فولاد شادگان که از سوی وزارت نفت مطرح شده بود به تصویب اعضا رسید.

همچنین ببینید

رتبه دهم ایران در تولید گازهای گلخانه‌ای

امروزه آلودگی به یکی از چالش‌های اصلی مدیریتی کشور‌ها تبدیل شده است به طوری که ...