خانه صنعت و معدن استان تهران
Send
خانه > اخبار ویژه > شناسایی 50 طرح اولویت‌دار آب

شناسایی 50 طرح اولویت‌دار آب

قائم مقام وزیر نیرو با اعلام اینکه ۵۰ طرح اولویت‌دار که بیشتر آنها در بخش آب است تهیه و فهرست آن به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ارسال می‌شود، گفت: تا زمان تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام، طرح جدیدی مگر به ضرورت آغاز نمی‌شود.

ستار محمودی با اشاره به اینکه منابع مالی کشور برای اجرای طرح‌های نیمه‌تمام صنعت آب و برق که ۱۶۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد در کوتاه‌مدت پاسخگو نیست، گفت: وزارت نیرو با کمک دولت، سازمان مدیریت و مجلس برای اجرای طرح‌های نیمه‌تمام آب و برق برنامه‌ریزی و اولویت‌بندی کرده است. قائم مقام وزیر نیرو اظهار کرد: اسامی بیش از ۵۰ طرح نیمه‌تمام در صنعت آب و برق که اغلب آنها مربوط به صنعت آب است مشخص و در اولویت قرار گرفت که به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ارسال خواهد شد. برخی از این طرح‌ها با هر مرحله از پیشرفت قابلیت واگذاری به بخش خصوصی را دارد و این بخش می‌تواند با سرمایه‌گذاری آنها را تکمیل کند. محمودی با تاکید بر اینکه اغلب طرح‌های نیمه‌تمام مربوط به حوزه آب و فاضلاب است، گفت: برخی از این طرح‌ها برای تکمیل شدن منابع زیادی نیاز دارد که طرح‌های مهمی نیز محسوب می‌شود که این نوع طرح‌ها در اولویت قرار گرفته است. وی ادامه داد: هیچ طرح جدیدی مگر طرح‌هایی که ضرورت داشته باشد، اجرا نمی‌شود تا زمانی که طرح‌های نیمه‌تمام تکمیل و به مرحله بهره‌برداری برسد. قائم مقام وزیر نیرو با اشاره به اینکه تلاش می‌شود در برنامه ششم توسعه اغلب طرح‌های اولویت دار به مرحله بهره‌برداری برسد، گفت: در برنامه ششم توسعه موضوع آب یکی از موضوعات خاص است تا طرح‌های نیمه‌تمام از حالت زمین‌گیری بیرون آید و سالی چند طرح تکمیل شود و به بهره‌برداری برسد. این مقام مسوول در وزارت نیرو با تاکید بر اینکه اگر چنین سیاستی گرفته نمی‌شد اجرای این طرح‌ها بیش از ۳۰ سال به طول می‌انجامید، افزود: هدف‌گذاری وزارت نیرو این است که اغلب طرح‌ها در برنامه ششم توسعه و خارج از منابع دولت و با استفاده از احکام برنامه ششم توسعه یابد.

http://www.tehranhim.com/news/%D8%B1%D9%88%D8%BA%D9%86-%D8%B2%DB%8C%D8%AA%D9%88%D9%86-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%A8%DA%A9%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D9%88%D8%B2%D8%A7.html

همچنین ببینید

کاهش شدید ورود آب به سدهای ایران

وزارت نیرو با اشاره به کاهش ۳۶ درصدی ورودی آب به سدهای کشور، اعلام کرد: ...