خانه صنعت و معدن استان تهران
Send
خانه > اخبار > بین الملل

بین الملل

ظریف بهره گیری از تمدن‌های کهن را برای رهایی از افراط گرایی ضروری خواند

«محمد جواد ظریف» وزیر امورخارجه ایران در پایان اجلاس ۱۰کشور با تمدن های کهن، تلاش های دستجمعی و بهره گیری از تمدن‌های کهن را برای رهایی از افراط گرایی ضروری خواند.

ادامه نوشته »

جهانگیری: ایران و گرجستان درباره مسایل منطقه ای مواضع مشترک دارند

معاون اول رییس جمهوری، ایران و گرجستان را دارای یک حوزه تمدنی و فرهنگی دانست و گفت: اشتراکات بین دو ملت بسیار زیاد است و در بسیاری از مسایل منطقه ای و بین المللی مواضع مشترک دارند.

ادامه نوشته »

پالس مثبت برجامی از کابینه ترامپ

وزیر خارجه ایالات‌متحده، در نامه‌ای به رئیس‌ مجلس نمایندگان آمریکا، تایید کرده‌ که ایران به توافق هسته‌ای پایبند بوده است. دولت آمریکا باید هر ۹۰ روز گزارشی از روند اجرای برجام به کنگره آمریکا ارائه و پایبندی ایران به توافق هسته‌ای را تایید کند و این اولین تاییدیه دولت ترامپ ...

ادامه نوشته »

نماینده ایران در سازمان ملل:جهان باید با ارعاب و زورگویی مقابله کند

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحدبا تقسیم افراط گرایان به گروه های تروریستی فاقد قدرت رسمی و کشورهای قدرتمندی که ضمن حمایت از رویکردهای افراطگرایانه خود را محق به دخالت در امور کشور های دیگر می دانند جهان را به مقابله جمعی با ارعاب و زور گویی ...

ادامه نوشته »

ایرانیان مقیم آمریکا برای شکایت از حکم مهاجرتی ترامپ به دادگاه می روند

نشریه پولیتیکودر در مقاله ای اعلام کرد: حکم منع روادید به شهروندان کشورهای مسلمان، خشم ایرانیان مقیم آمریکا را بر انگیخته است و آنان قصد دارند علیه این حکم در دادگاه های این کشور طرح شکایت کنند.

ادامه نوشته »

گرجستان دومین مقصد سفر منطقه ای ظریف/ وزیر خارجه وارد تفلیس شد

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران پس از یک روز مذاکرات فشرده در ترکمنستان، شامگاه دوشنبه برای ادامه گفت وگوها با مقام های گرجستان با هدف توسعه روابط وارد تفلیس پایتخت این کشور شد.

ادامه نوشته »