خانه > اخبار > اقتصادی > آغاز مذاکره برای ورود خودروهای آلمانی به بازار ایران در اسفند

آغاز مذاکره برای ورود خودروهای آلمانی به بازار ایران در اسفند

در دیدار رئیس اتاق تهران با شهردار مونیخ اعلام شد که در جریان سفر اسفند ماه وزیر اقتصاد ایران و هیئت اقتصادی همراه به آلمان درخصوص ورود خودروهای آلمانی به بازار ایران مذاکره می‌شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم از آلمان، در جریان سفر هیئت اقتصادی اتاق بازرگانی تهران به مونیخ، مسعود خوانساری رئیس اتاق، دیداری خصوصی با  اشمید، شهردار مونیخ برگزار کرد.

وی در این دیدار اظهار داشت: مردم ایران به ماشین‌های آلمانی علاقه دارند، چرا نباید BMW و آئودی در ایران حضور داشته باشند؟
خوانساری افزود: وزیر اقتصاد کشورمان در ۱۱ اسفند ماه سال جاری به‌همراه یک هیئت بانکی سفری به آلمان دارد و مذاکراتی نیز در این خصوص صورت می‌گیرد.

این مقام مسئول بخش خصوصی در ادامه با اشاره به لزوم گسترش همکاری‌های دوجانبه میان ایران و آلمان تأکید کرد: در چند ماه گذشته ۴ هیئت بزرگ اقتصادی از آلمان به ایران آمده و مذاکرات خوبی در تهران برای ارتقای سطح روابط صورت گرفته است.

وی افزود: امید می‌رود که با توجه به شناخت خوبی که بنگاه‌های ایران از آلمان دارند، حجم تجارت بین دو کشور را در کوتاه‌مدت افزایش دهیم.

خوانساری با ابراز “در برنامه کشور ما پیش‌بینی شده که سالانه ۵۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی جذب کنیم” اظهار داشت: ایران به‌تازگی قراردادهای بزرگی در حوزه نفت و گاز با ایتالیا بسته و بیمه ساچه نیز پشتیبان این قراردادها است.

رئیس اتاق بازرگانی تهران اضافه کرد: امیدواریم با قراردادهای بسته‌شده و قراردادهایی که در راه است این رقم محقق شود.

شهردار مونیخ نیز در این جلسه به پیشینه طولانی روابط تهران و مونیخ اشاره کرد و گفت: مباحث مطرح شده از سوی شما در راستای گسترش روابط  مثبت دو کشور است.

منبع: تسنیم

همچنین ببینید

گزارش واردات خودرو به رییس جمهوری ارائه شد

 گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره واردات خودرو و فساد زنجیره ای بجا مانده ...