خانه > اخبار ویژه > آنفلوآنزای منتشر شده در سیستان و بلوچستان “درمان آنتی‌بیوتیک” ندارد

آنفلوآنزای منتشر شده در سیستان و بلوچستان “درمان آنتی‌بیوتیک” ندارد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: آنفلوآنزای منتشر شده در سیستان و بلوچستان “درمان آنتی‌بیوتیک” ندارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، محمود رضا میری در جلسه کارگروه بالینی که صبح امروز در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برگزار شد، اظهار داشت: سرماخوردگی شدید و آنفلوآنزای فصلی منتشر شده در استان یک بیماری خود محدود‌شونده است، درمان آنتی‌بیوتیک جایگاهی ندارد و استراحت، مصرف مایعات و عدم حضور در جمع‌های عمومی مهم‌ترین توصیه پزشکان متخصص به مبتلایان به مشکلات تنفسی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: یکی از مکان‌هایی که امکان ابتلا به مشکلات تنفسی، ویروسی بیشتر است مراکز درمانی و بیمارستان‌ها است که کادر درمانی و تمام مردم جامعه باید به آن اهمیت دهند.

وی مصرف خودسرانه انواع آنتی بیوتیک‌ها را بی‌اثر دانست و افزود: مصرف خودسرانه انواع آنتی بیوتیک‌ها نه تنها به درمان بیماری کمک نمی‌کند بلکه سبب ایجاد مشکلاتی در افراد می‌شود.

میری بر بالا بردن سواد سلامت در جامعه تاکید کرد و تصریح کرد: نخستین و مهم‌ترین گام که یکی از اجزای سواد سلامت بوده “پیشگیری” است و باید این مهم را فرهنگ سازی کنیم.

وی ضمن اطمینان به همشریان نسبت به اوضاع پیش آمده اظهار داشت: ما به ساده‌ترین روش‌ها می‌توانیم با این بیماری مقابله کنیم که شستشوی مکرر دست‌ها با آب و صابون، استفاده از ماسک در صورت لزوم، استراحت در منزل، مصرف مایعات، دوری از فرد بیمار ومصرف مواد غذایی سالم و تقویتی از مهم‌ترین راه‌های پیشگیری و مقابله با این بیماری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: مصرف انواع آبمیوه‌های استاندارد (حتی‌الامکان خانگی)، مصرف مواد‌غذایی مفید برای تقویت سیستم ایمنی بدن و مسائل پیشگیرانه از مهم‌ترین توصیه‌های پزشکی هستند.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

رئیس سازمان بورس مطرح کرد: دلیل عدم معامله ارز در بورس

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص عدم معامله ارز در بورس گفت: وظیفه ...