خانه > اخبار ویژه > استقلال ملی در گرو رشد صنایع کشور

استقلال ملی در گرو رشد صنایع کشور

دبیر شورای‌عالی امنیت ملی با تاکید بر اینکه استقلال ملی بدون رشد صنایع بسیار سست خواهد بود گفت: اقتصادی که مبتنی بر مزیت‌های انسانی باشد قابل تحریم کردن نیست؛ به همین منظور دولت در تلاش است تا با استفاده از شیوه صحیح بسیج توده مردم را برای توانمندسازی اقتصادی و پذیرش مسئولیت‌های اجتماعی تشویق کند.

علی شمخانی، نماینده رهبر معظم انقلاب و دبیر شورای‌عالی امنیت ملی در اختتامیه نهمین جشنواره ملی مدیران و تولیدکنندگان جوان در سالن همایش‌های صداوسیما گفت: اقتصاد درون‌زا و برون‌گرا ضمن فراهم کردن زمینه تعامل همه‌جانبه و برابر با قطب‌های اقتصادی جهان از قرار گرفتن در زمین بازی طراحی شده از سوی نظام سلطه جلوگیری می‌کند. وی با اشاره به اهداف برگزاری جشنواره ملی مدیران و تولیدکنندگان جوان حداکثرسازی مقاومت اقتصادی را تنها با کشف، معرفی، حمایت و فعال‌سازی سرمایه‌های نابود نشدنی انسانی کشور میسر دانست و افزود: اقتصادی که بر مزیت سرمایه‌های انسانی داخلی استوار شود شکننده و تحریم‌پذیر نیست.

توسعه بنگاه‌های دانش‌بنیان، محور اصلی اقتصاد مقاومتی
شمخانی با تشریح خسارت‌های ناشی از اقتصاد دولتی و سرمایه‌داری، برنامه اقتصادی مبتنی بر عاملیت توده‌های مردم، توانمندسازی انسانی و تجمع سرمایه‌های خرد را موجب شکل‌گیری شرایط باثبات و پایدار اقتصادی عنوان و اظهار کرد: عاملیت مردم در حوزه کار، فعالیت و تامین سرمایه در صورتی که با حمایت و هدایت دولت همراه شود به کاهش مفاسد اقتصادی، تقویت تولید ملی و از میان رفتن بازارهای موازی و سوداگری به‌عنوان عوامل اصلی اختلال در نظام اقتصادی منجر خواهد شد. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتقاد از اهتمام کافی نورزیدن به استفاده از ظرفیت‌های اصل۴۴ قانون اساسی افزود: خوشبختانه دولت یازدهم با گام برداشتن در مسیر از میان بردن رانت‌های اطلاعاتی، تسهیل در ارائه مجوزها و ثبات قوانین و مقررات و رویه اجرایی،

همچنین ببینید

سرعت‌گیرهای صنایع آینده‌دار

چرا ایران در حوزه صنعتی شدن آهسته و کند پیش رفته است؟ تجربه کشورهای موفق ...