خانه > اخبار ویژه > انگلیسی‌ها هم به «سایت تهران» آمدند

انگلیسی‌ها هم به «سایت تهران» آمدند

شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران، سه‌شنبه هفته جاری میزبان یک گروه مشهور از شرکت نمایشگاهی «تارسوس» انگلیس بود.

«پیتر مسی» و «راجر پیلو» به عنوان نمایندگان نمایشگاهی این کشور و به منظور آغاز همکاری‌های گسترده نمایشگاهی با ایران جلسه یک ساعته خود را با حسین اسفهبدی به عنوان مدیرعامل و رییس هیات مدیره نمایشگاه تهران برگزار کردند.
پیتر مسی در ابتدای این جلسه با تشریح فعالیت‌های شرکت تارسوس گفت: انگلیس علاقه دارد با توجه به فراهم شدن شرایط مطلوب بین‌المللی برای ایران و کشورهای اروپایی، همکاری‌های نمایشگاهی را با تهران گسترش دهد. شرکت ما در زمینه برگزاری نمایشگاه‌های لوازم خانگی و بسته‌بندی سابقه چندین و چند ساله دارد و رویدادهای بزرگی را در سراسر جهان با محوریت این دو موضوع کلید زده است. اکنون تمایل داریم تخصص خود را به سرزمین شما بیاوریم و اگر شما موافق باشید می‌توانیم به صورت سالانه رویدادهای‌مان را در تقویم نمایشگاهی شما بگنجانیم. وی خاطرنشان کرد: قصد ما این است که به صورت گسترده در ایران سرمایه‌گذاری کرده و از ظرفیت‌های نمایشگاهی شما بهره بگیریم. در همین زمینه علاقه داریم بحث‌های مربوط به آموزش‌های تخصصی نمایشگاهی را هم در ایران پیگیری کنیم. اسفهبدی در این نشست ضمن ابراز خشنودی از حضور همتایان انگلیسی خود اظهار کرد: دریک هفته گذشته شما دومین هیات انگلیسی هستید که برای امضای تفاهمنامه‌های همکاری به خاک ایران پا گذاشته‌اید.

ما ارتباط خوبی با گروه نخست برقرار کردیم و رایزنی‌های اولیه برای همکاری‌های دوجانبه در سطح دو کشور به نتیجه رسید. وی ادامه داد: با توجه به ابراز علاقه شما به عنوان گروه دوم به ایجاد همکاری‌های متقابل و مشترک در انجام امور نمایشگاهی و لزوم مشارکت هر چه بیشتر دوطرف در نمایشگاه‌های تخصصی لازم است کارشناسان نمایشگاهی ایران و انگلیس برای طراحی نمایشگاه‌هایی که در فهرست تقویم نمایشگاهی وجود نداشته و نو و بدیع هستند اقدام کنند، چراکه در زمینه لوازم خانگی و صنایع چاپ و بسته‌بندی در ایران برگزارکنندگان بزرگی فعال هستند به همین دلیل نمی‌توانیم به صورت انحصاری این رویداد را به شما بسپاریم اما همواره از فکرهای تازه و خلاقانه در جهت پر بار کردن دانش و به‌روزرسانی سطح اطلاعات متخصصان داخلی استقبال می‌کنیم. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: با توجه به اینکه تقویم نمایشگاهی سایت بین‌المللی تهران با مساحت نمایشگاهی بیش از ۱۰۰ هزار مترمربع یک تقویم غنی و بی‌نقص به شمار می‌رود، شما می‌توانید به عنوان مشارکت‌کننده در رویدادهای موردنظرتان فعالیت کنید. بدیهی است این مشارکت نیز در صورتی عملی خواهد شد که شما با تجارب و دانش نمایشگاهی خود باعث ارتقای سطح کیفی نمایشگاه شده و بخش جدیدی را به عناوین ما اضافه کنید.

همچنین ببینید

تهران مشکل کمبود آب ندارد

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: با توجه به تدابیر در نظر ...