خانه > اخبار > اقتصادی > ایران آماده حمل محموله‌های صادراتی به اروپا شد

ایران آماده حمل محموله‌های صادراتی به اروپا شد

 

مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از آمادگی ایران برای حمل محموله‌های صادراتی مستقیم به بنادر اروپا خبرداد و گفت: کشتیرانی به گردش مالی ده میلیارد یوروی می‌رسد.

 

«زنو دگواستین» در دیدار با مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با اعلام آمادگی برای گسترش همکاری‌های مشترک بندری با ایران گفت: حجم مبادلات تجاری بین ایران و ایتالیا گسترش خواهد یافت و این بندر، رکن اصلی برای مبادلات تجاری میان ایران و ایتالیا خواهد بود.

 

رئیس اداره بنادر ایتالیا، میزان حمل و نقل دریایی بندر ترییست را ۷۵ میلیون تن در سال ۲۰۱۵ و در حمل کانتینری ۰.۵ میلیون تی. ای. یو ذکر کرد و افزود: این بندر با دارا بودن ترمینال اختصاصی کانتینری، دو فرصت مناسب برای ترمینال‌داری و سوخت‌رسانی به سرمایه‌گذاران پیشنهاد می‌کند؛ ضمن اینکه این بندر جایگاه اول را در بنادر نفتی دارد.

 

در ادامه این دیدار، محمد سعیدی، مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران ضمن معرفی توانمندی‌های موجود در مجموعه گروه کشتیرانی، شرایط و نحوه فعالیت‌های مرتبط با گروه کشتیرانی در طول دوران تحریم را تشریح و شرایط پساتحریم برای شرکت های گروه کشتیرانی را، فرصتی مناسب جهت توسعه فعالیتها ارزیابی کرد.

 

وی ادامه داد: با لغو تحریم‌ها ناوگان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران آماده حمل محمولات صادراتی و وارداتی مستقیم به بنادر اروپا است، این در حالی است که کشتیرانی جمهوری اسلامی بزرگترین شرکت دارنده کشتی های حمل فله است و هم اکنون جمهوری اسلامی ایران محصولات متنوع پتروشیمی به اروپا صادر می کند که از طریق ری‌اکسپورت از ترکیه به اروپا می رود اما پیش بینی می شود همکاری ایران و اروپا بعد از تحریمها به گردش مالی حداقل حدود ۱۰ میلیارد یورو برسد.

 

 

منبع: خبرگزاری مهر

همچنین ببینید

رشد 5. 8 درصدی صادرات صنایع معدنی

طبق تازه‌ترین تحلیل‌های آماری، وضعیت صادرات شاخص اقلام عمده گروه معدن و صنایع معدنی طی ...