خانه > اخبار ویژه > بانک صنعت و معدن، آماده پوشش ریسک سرمایه‌گذاران

بانک صنعت و معدن، آماده پوشش ریسک سرمایه‌گذاران

مدیرعامل بانک صنعت و معدن با یک گروه آلمانی دیدار و گفت‌وگو کرد. این گروه آلمانی که به گفته علی اشرف‌افخمی یک گروه از صنایع مختلف و دارای تجربه و دانش فنی است و به ایران سفر کرده، قرار است در زمینه پروژه‌های مختلفی همچون خودروسازی، پتروشیمی،

مسائل زیست‌محیطی و فناوری‌های جدید همکاری‌های بسیار خوبی با ایران داشته باشند. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بانک صنعت و معدن، افخمی در حاشیه این دیدار اظهار کرد: این شرکت‌ها توانمندی‌های بسیاری دارند و در گذشته نیز در ایران فعالیت می‌کردند و درحال‌حاضر نیز تمایل دارند تا در زمینه‌های مختلف مانند انرژی‌های نو، برق، نیروگاه‌ها، صنایع داروسازی، صنایع خودروسازی و کشاورزی دوباره در ایران فعالیت خود را آغاز کنند. به گفته مدیرعامل بانک صنعت و معدن، همکاری با این شرکت‌ها به‌صورت سرمایه‌گذاری مشترک با شرکای ایرانی بوده و بانک ما به‌عنوان یک بانک تخصصی در تامین مالی پروژه‌ها همکاری خواهد کرد. افخمی با اشاره به اینکه بانک‌های آلمانی هم سرمایه مورد نیاز را تامین خواهند کرد، گفت: هرکدام از طرفین به میزان سهام‌شان در هر پروژه‌ای وارد شوند سودآوری مشخصی دارند و سود آنها بستگی به پروژه و میزان آورده سرمایه آنها دارد. وی خاطرنشان کرد: قراردادهای ما، قراردادهای تجاری بین‌المللی با حفظ منافع ملی خواهد بود.

تسهیل روابط مالی سرمایه‌گذاران اروپایی
در ادامه این نشست و در جلسه پرسش و پاسخ به میزبانی اعضای هیات‌مدیره بانک صنعت و معدن با حضور هیات بازرگانی آلمانی، مدیرعامل بانک صنعت و معدن با اشاره به فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایران، به سرمایه‌گذاران آلمانی حاضر در جلسه گفت: بانک صنعت و معدن مشتاق معرفی فرصت‌های بازار متنوع ایرانی و تسهیل روابط مالی سرمایه‌گذاران اروپایی به‌ویژه آلمانی با ایران است. در این جلسه «شراگه» رییس اتاق بازرگانی ایالت نیدرساکسن با اشاره به سفر ۴ روزه‌ای که به ایران داشته از افخمی درباره فرصت‌هایی که بانک صنعت و معدن برای سرمایه‌گذاران خارجی فراهم می‌کند، پرسید. مدیرعامل بانک صنعت و معدن دراین زمینه با معرفی اعضای هیات‌مدیره بانک به حاضران جلسه از مشارکت بانک صنعت و معدن در ۴۸۰ پروژه داخلی در مدت ۲ سال اخیر سخن گفت. در ادامه «رنه هامون»، مدیرعامل اتاق مشترک ایران و آلمان اظهار کرد: بانک صنعت و معدن یکی از مهم‌ترین بانک‌ها برای سرمایه‌گذاران خارجی است، البته سرمایه‌گذاران آلمانی نیازمند همکاری بانک‌های آلمانی خواهند بود و بانک صنعت و معدن در کنار بانک‌های آلمانی می‌تواند به سرمایه‌گذاران کمک کند.وی همچنین از افخمی درباره نسبت سود بانکی سرمایه‌گذاری خارجی در ایران پرسید و با شوخی خواستار سود صفر درصدی در سرمایه‌گذاری با همکاری بانک‌های ایرانی شد. افخمی نیز با اعلام بررسی پروژه‌های سرمایه‌گذاری و نتیجه پروژه‌ها از پایین‌بودن نرخ سود سرمایه‌گذاری در ایران و سرمایه‌گذاری ارزان سخن گفت و روند متداول سرمایه‌گذاری با کمک بانک‌های ایرانی را ۷۰- ۳۰درصد خواند. به این شکل که بانک صنعت و معدن حاضر است در مقابل ۷۰درصد سرمایه‌گذاری ۳۰درصد تسهیلات ارائه کند، البته این موضوع بسته به بررسی ریسک پروژه و نتیجه آن است. آمادگی بانک برای مشاوره سرمایه‌گذاران مدیرعامل بانک صنعت و معدن همچنین خطاب به هیات آلمانی حاضر در جلسه از آمادگی این بانک برای مشاوره در سرمایه‌گذاری خبر داد. در ادامه جلسه افخمی در پاسخ به پرسش یکی از حاضران درباره بازار خودرو گفت: سرمایه‌گذاری خارجی در بازار خودروی ایران که از سوی دولت و بانک‌ها حمایت می‌شود بسیار وابسته به نظر مدیران بازار خودروی ایران و مدیران آلمانی است.

همچنین ببینید

برنامه بورس کالا برای صادرات/ پارسال حجم قراردادهای آتی 89درصد رشد کرد

مدیرعامل بورس کالا از افزایش ۸۹ درصدی حجم قراردادهای آتی در سال ۱۳۹۵ خبر داد ...