خانه صنعت و معدن استان تهران
Send
خانه > اخبار > اقتصادی > تجار ایرانی برای توسعه روابط اقتصادی به کانادا می‌روند

تجار ایرانی برای توسعه روابط اقتصادی به کانادا می‌روند

\علاء میرمحمد صادقی درباره تاثیرات لغو برخی تحریم‌های کانادا علیه ایران بر روابط تجاری دو کشور اظهار کرد: عده‌ای از تجار کانادایی از تحریم‌هایی که دولت کانادا نسبت به ایران وضع کرده بود ناراضی بودند و برای همین به دلیل زیان‌های مالی و حیثیتی که از قطع روابط با ایران دیده بودند، فعالیت‌هایی کردند تا دولت‌شان تحریم‌ها را لغو کند.

وی ادامه داد: این اقدام و همچنین فعالیت‌های اتاق بازارگانی مشترک ایران و کانادا انجام داد، موثر واقع شد و دولت کانادا تصمیم گرفت که تحریم‌های خود علیه ایران را لغو کند. البته مخالفانی هم در کانادا به دولت این کشور فشار‌هایی آورده‌اند که نخست وزیر کانادا اعلام کرده است که “تحریم‌ها به تدریج لغو خواهند شد”.

نایب رئیس اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه باید از فرصت به وجود آمده برای توسعه روابط ایران و کانادا استفاده کرد، تصریح کرد: در این راستا اتاق بازرگانی مشترک ایران و کانادا اقداماتی را انجام داده و قرار است به زودی هیاتی از ایران برای توسعه روابط تجاری دو کشور به کانادا اعزام شود. از جمله برنامه‌های این هیات ایرانی این است که هیاتی را از کانادا برای سفر به ایران دعوت کند.

به گفته میرمحمد صادقی، کانادا به این موضوع آگاه است که می‌تواند با صدور تکنولوژی و اقدام برای سرمایه‌گذاری مشترک در ایران، بازار منطقه را در اختیار بگیرد.

وی اضافه کرد: پیش از تحریم ها روابط تجاری ایران و کانادا قابل قبول بود اما به آن میزان قانع نبودیم. پیش‌بینی ما این است که اگر روابط ایران و کانادا افزایش یابد به ویژه با توجه به حضور ۴۰۰ هزار ایرانی در کانادا، می‌توانیم بازار مطلوبی را در کانادا داشته باشیم و از سوی دیگر از تکنولوژی این کشور استفاده کنیم.

منبع: اقتصاد نیوز

همچنین ببینید

سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری دولت برای آماده سازی فاز نخست بندر شهید بهشتی چابهار

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: دولت برای آماده سازی و افتتاح فاز ...