خانه > اخبار > دیدار مسئول امور بین الملل اتحادیه صنایع غذایی ایتالیا با دبیرکل خانه صنعت

دیدار مسئول امور بین الملل اتحادیه صنایع غذایی ایتالیا با دبیرکل خانه صنعت

 

 

ایرنه زانکانارو، مسئول امور بین الملل صنایع غذایی ایتالیا (federalimentare)و انریکو دیاتزی وابسته امور اقتصادی و تجاری سفارت ایتالیا با حضور در دفتر دبیرکل خانه ایران با وی دیدار و گفتگو نمودند.

 

در ابتدای این دیدار مرتضوی با ابراز خرسندی از حضور نمایندگان اقتصادی کشور ایتالیا توضیحاتی درباره وضعیت اقتصادی و اجتماعی کشور ایران بیان کرد و افزود: ما در دو تشکل خانه صنعت،معدن و تجارت و کانون صنایع غذایی ایران تلاش می نماییم تا راهکار های بهبود روابط اقتصادی دو جانبه ایران با کشور های جهان را در دوران پسا تحریم تدوین نموده و براساس همین سیاست برنامه ریزی و دیدار با هیات های کشور های مختلف در دستور کار قرار گرفته است.

 

وی با تشریح عملکرد و ساختار خانه ایران و استان ها گفت: در حال حاضر خانه صنعت،معدن و تجارت به عنوان یک تشکل تخصصی و فراگیر شکل یافته از اجتماع انجمن های همگن تخصصی در کلیه استان های کشور فعال بوده و با بهره گیری از پتانسیل اعضاء پر شمار خود و همچنین نظرات کارشناسان و خبرگان حوزه های تولید و اقتصاد به حل مشکلات تولید کنندگان و صنعتگران می پردازد.

 

رئیس کانون انجمن های صنایع غذایی ایران در بخش دیگری از سخنان خود گفت: صنایع غذایی یکی از مهمترین و معتبرترین صنایع فعال حال حاضر ایران است که با توجه به شرایط اقلیمی و جغرافیایی مناسب و همچنین تهیه زیر ساخت ها و فناوری پیشرفته و به روز توانسته است ، علاوه بر تامین نیاز های غذایی داخل کشور بخش قابل توجهی از بازار های جهانی را نیز تصرف نماید.

 

ایرنه زانکانارو، مسئول امور بین الملل صنایع غذایی ایتالیا نیز با ابراز تشکر از فراهم شدن این دیدار گفت: ماموریت من و دیگر اعضاء هیات ایتالیایی، فراهم نمودن مقدمات و ملزومات سفر وزیر کشاورزی ، مواد غذایی و جنگل داری ایتالیا در بهمن ماه سال جاری به ایران می باشد .

 

ما در این سفر با مشاور رئیس غذا و دارو ، رئیس سازمان دامپزشکی و رئیس کانون انجمن های صنایع غذایی ایران دیدار و گفتگو نمودیم و امیدواریم با توجه به مذاکرات انجام شده ، بتوانیم در سفر وزیر کشاورزی ایتالیا تفاهم نامه های همکاری مناسبی را به امضاء رسانیم.

 

وی مدیریت و تاثیر گذاری کانون انجمن های صنایع غذایی ایران را مناسب و چشمگیر توصیف کرده و افزود: کلیه برنامه ها و ملاقات های اقتصادی هیات ایتالیا با هماهنگی این کانون انجام خواهد پذیرفت.

 

گفتنی است آرمان خالقی عضو هیات مدیره خانه ایران و کاوه زرگران دبیرکل کانون صنایع غذایی نیز در این دیدار شرکت داشته و به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود پرداختند.

 

 

منبع: ایران اکونومیست

همچنین ببینید

تولیدکنندگان به بازارهای جهانی صنایع غذایی توجه ویژه کنند

وزیر صنعت گفت: برای توسعه فعالیت ها در زمینه صنایع غذایی، باید به بازارهای خارجی ...