خانه > اخبار > دیدگاه کلینتون درباره رابطه ایران-آمریکا

دیدگاه کلینتون درباره رابطه ایران-آمریکا

بیل کلینتون، همسر نامزد پیشتاز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، ضمن انتقاد به برنامه های دونالد ترامپ، مخالفت خود را با ارائه تصویری هراسناک از مسلمانان اعلام داشت و آینده روابط ایران و آمریکا را نیازمند زمان و در حال ارزیابی متقابل عنوان کرد.

به گزارش ایرنا پس از پایان یافتن رقابت های درون حزبی حزب جمهوری خواه و محرز شدن حضور دونالد ترامپ به عنوان تنها نماینده این حزب در انتخابات ریاست جمهوری امریکا، رقابت های درون حزبی در جبهه حزب دموکرات به صورت فشرده بین برنی سندرز و هیلاری کلینتون در جریان است.
کمپین انتخاباتی هیلاری کلینتون از چهارشنبه گذشته با حمایت اعضای خانواده اش در کالیفرنیا شروع شد.
یکی از اولین سخنرانی های برنامه های ماه می این کمپین، سخنرانی بیل کلینتون روز یکشنبه در منطقه ی اتباع کره مقیم شهر لس آنجلس(Koreatown) بود و در گاردن سوئیت هتل این محله و با مشارکت جامعه آسیایی تبارهای امریکا برگزار شد.
در این برنامه که در سالن اجتماعات این هتل با حضور پررنگ کره ای تبارهای ساکن آمریکا برگزار شد،حضور گسترده رسانه های مختلف خبری و شبکه های تلویزیونی بشدت محسوس بود و بیل کلینتون با وجود گذشت چندین سال از دوره ریاست جمهوری و دوری از سیاست همچنان مورد توجه رسانه ها قرار گرفت.
در ابتدای این برنامه دو نفر از جامعه آسیایی تبارها برای دقایق کوتاهی صحبت کردند و سپس بیل کلینتون به ارائه سخنرانی کوتاه و فشرده ای پرداخت و تلاش کرد به ایجاز برنامه های آتی همسرش در صورت تصدی ریاست جمهوری آمریکا را تشریح کند.
کلینتون گفت:«عمیقا برای من و هیلاری حمایت جامعه آسیایی تبارهای امریکایی مهم است و من همچنین می خواهم بگویم که این جامعه بالاتر از همه باید منجر به ایالات متحده یکپارچه و آینده مشترک شود و ما معتقدیم که تنوع و پذیرش یکدیگر می تواند همچون یک نقطه قوت عمل کند.
همچنین کلینتون در با یک کنایه غیر مستقیم نسبت به اظهارات دونالد ترامپ واکنس نشان داد و گفت :«هیلاری با این نوع هیاهوها و جنجال ها برای اهریمن جلوه دادن مسلمانان آمریکایی مخالف است.»
بیل کلینتون در تمام مدت سخنرانی بدون ذکر نام و اشاره مستقیم به نام دونالد ترامپ تلاش داشت به گفته های او واکنش نشان دهد.او در بخشی دیگر از سخنانش با اشاره به اظهارات ترامپ برای کشیدن دیوار حائل بین امریکا و مکزیک گفت:برخی می گویند نیاز به ساخت یک حصار در سراسر رودخانه ریو گراند وجود دارد.ایالات متحده می تواند یک دیوار در امتداد مرز کانادا بسازد و یا حتی یک دیوار حائل در امتداد سواحل اقیانوس آرام، اما آیا این راه حل از تروریسم افراطی جلوگیری می کند؟»
وی ادامه داد:«رئیس جمهوری بعدی می تواند نیروی دریایی را در مناطق ورودی مستقر کند و یا حتی می تواند از طریق نیروهای هوایی همه روزه پروازهایی در مرزهای ورودی برای جلوگیری از ورود هر کسی به امریکا در آینده برقرار کند.اما شما نمی توانید رسانه های اجتماعی را کنترل کنید.»
کلینتون همچنین در بخشی دیگر از این سخنرانی با تاکید مکرر بر مزایای یک ‘طبقه متوسط قوی تر’ خاطر نشان کرد این چنین طبقه ای به تسهیل ‘ترقی اجتماعی’ کمک می کند و همسرش برای این کار بهترین ایده ها را دارد .
رئیس جمهوری اسبق آمریکا همچنین گفت که بدهی هزینه های تحصیل دانشگاهی باید به یک سیستم شبیه به وام مسکن ۲۰ ساله تبدیل شود تا دانشجویان بتوانند هر ماه مقدار پول محدودی را برای هزینه تحصیل بپردازند.
وی همچنین ایده برنی سندرز دیگر کاندیدای حزب دموکرات برای رایگان کردن شهریه کالج ها را زیر سئوال برد و گفت:«ایالت هایی مانند کالیفرنیا قادر به اجرای چنین طرحی نخواهند بود.»

همچنین ببینید

حدود 200 نماینده دمکرات علیه دونالد ترامپ اقامه دعوی کردند

نزدیک به ۲۰۰ نماینده دمکرات کنگره علیه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در دادگاه فدرال ...