خانه صنعت و معدن استان تهران
Send
خانه > اخبار ویژه > زنان ایرانی آماده حضور جدی در حوزه تجارت

زنان ایرانی آماده حضور جدی در حوزه تجارت

سیزدهمین سالی است که در بازار مالی ایران به عنوان مدیر و کارشناس مشغول به کار است. او اکنون در مقام مدیرعامل، مسئولیت اداره امور بانک (موسسه) سرمایه‌گذاری کاردان را در تهران پایتخت ایران برعهده دارد، ۱۳ سال پس از آنکه فعالیت حرفه‌ای خود را به‌عنوان یکی از معدود مدیران زن امور سرمایه و دارایی در بازارهای مالی و سرمایه ایران آغاز کرد.

مونا حاجی علی‌اصغر در حال حاضر یک مدیر متخصص در حوزه پول و سرمایه ایران به شمار می‌رود و بانک سرمایه‌گذاری کاردان که با مدیریت وی اداره می‌شود رقمی نزدیک به ۳۰۰ میلیون دلار را در ایران سرمایه‌گذاری کرده است.
حاجی علی‌اصغر ۳۵ ساله تحصیلات دانشگاهی خود را تا سطح دکترای مدیریت بازرگانی در دانشگاه الزهرای تهران ـ که مختص بانوان است ـ ادامه داده و با درجه استادی در رشته تحصیلی خود فارغ‌التحصیل شده است. وی می‌گوید: «با تعداد زنان جوان‌تری که در سال‌های اخیر بدون وقفه در حال ورود به بازار هستند، نکته‌ای که در وهله نخست به شکلی بارز مشاهده می‌کنیم تعداد این دختران و زنان جوان است که رشد بسیار زیادی پیدا کرده‌اند اما در عین حال نکته مثبت اینجاست که اعتماد به نفس این گروه نیز تا حد قابل توجهی بالاست. »
حیطه فعالیت این مدیر زن ایرانی هم‌اکنون از مهم‌ترین حوزه‌های مورد توجه ایران به شمار می‌رود و سرمایه‌گذاری الزامی‌ترین نیاز اقتصاد این کشور در دوره جدید خود است، دوره‌ای که با رسیدن به یک توافق جامع و مشترک بین‌المللی میان ایران و گروه ۱+۵، شکل گرفته است و هم‌اکنون ایران در ازای این توافق و مهار کردن پروژه‌های هسته‌ای خود، از یک سو حساب ویژه‌ای برای آزاد شدن منابع و دارایی‌های کلان توقیف شده خود باز کرده و مهم‌تر از آن در انتظار ورود میلیاردها دلار سرمایه خارجی از اروپا و ایالات متحده به داخل مرزهای خود و تزریق این سرمایه‌ها به حوزه‌های مختلف اقتصاد آن است که به‌زودی و به دنبال سال‌ها تحریم و انزوا تحقق پیدا خواهد کرد.

همچنین ببینید

سفیر اندونزی: بهبود تعرفه، راه تحقق هدف 2میلیارد دلاری تجارت با ایران است

سفیر اندونزی در تهران در دیدار با رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران ...