خانه > اخبار > بین الملل > زندانیان ایران و امریکا مبادله شدند+اسامی

زندانیان ایران و امریکا مبادله شدند+اسامی

سعید عابدینی»، «امیرمیرزا حکمتی»، «جیسون رضاییان» و نصرت الله خسروی اسامی چهار زندانی که امروز آزاد شدند.

بر همین اساس هفت ایرانی که در بند زندان های آمریکا بودند، آزاد خواهند شد و بر اساس این مبادله چهارده نفر از ایرانیانی که به درخواست پلیس آمریکا تحت تعقیب اینترپل قرار دادند، دیگر تحت تعقیب نخواهند بود.

هفت نفر دیگر از زندانیان ایرانی نیز که دوران محکمیت خود را در آمریکا می گذارند، پس از آزادی از قرنطینه معاف خواهند بود.

* یک منبع آگاه دیگر اسامی زندانیان مبادله شده دوتابعیتی از ایران را جیسون رضائیان، امیرحکمتی، سعید عابدینی و نصرت الله خسروی زندانیان ایرانی را نادر مدانلو، بهرام مکانیک، خسرو افقهی، آرش قهرمان، تورج فریدی، نیما گلستانه، علی صابونچی اعلام کرد.

نام زندانیان ایرانی

نادر مدانلو؛ شهروند ایرانی- آمریکایی، سال ۲۰۱۳ از سوی دادگاه مریلند به اتهام نقض تحریم‌های ایران در موضوع انتقال تجیهزات ماهواره بازداشت و به زندان محکوم شد.

بهرام مکانیک؛ از سال ۱۹۸۵ در آمریکا زندگی می‌کرده، متهم به نقض تحریم‌های ایران و درگیر بودن در عرضه و صادر کردن قطعات الکترونیکی است.

خسرو افقهی؛ از سوی دادگاه آمریکایی متهم شده که در «صادرات غیرقانونی» تجهیزات الکترونیک به ایران فعالیت داشته است.

آرش قهرمان؛ سال ۲۰۱۵ در دادگاه فدرال سن دیگو به اتهام نقض تحریم‌های تجاری آمریکا علیه ایران و فروش تجهیزات فنی به زندان محکوم شد.

تورج فریدی؛ به اتهام نقض تحریم‌های ایران و صادرات قطعات الکترونیکی به زندان محکوم شد. وی به پرونده آقایان مکانیک، افقهی و قهرمان مرتبط بوده و ادعاهایی علیه آنان مطرح شده بود.

نیما گلستانه؛ جوان ایرانی است که متهم به هک کردن و نفوذ به سیستم‌های کامپیوتری شد. او پس از درخواست آمریکا، در ترکیه بازداشت و به آمریکا تحویل داده شد.

علی صابونچی؛ ایرانی-آمریکایی است که در سال ۲۰۱۳ در مریلند بازداشت شد. او متهم شده که در صادر کردن غیرقانونی تولیدات و محصولات صنعتی آمریکایی به ایران دست داشت.

اخباری جدید از تبادل زندانیان

بنا بر اعلام منابع خبری دولت آمریکا امروز حکم استرداد ۱۴ ایرانی دیگر را لغو کرد.

* اسامی این افراد عبارت است از: سعید جمیلی، جلال سلامی، متین صادقی، علیرضا معظمی گودرزی، محمد عباس محمدی، کوروش طاهرخانی، سجاد فرهادی، سید احمد ابطحی، غلامرضا محمودی، حمید عرب نژاد، علی معطر، محمدعلی شعرباف، امین روان و بهروز دولت زاده.

*منابع پیش از این گفته بودند که قرار بوده ۵ نفر دیگر از افرادی که در آمریکا تحت مراقبت هستند، آزاد شوند.

*همچنین رفع تحریم دو بانک ایرانی هم جز قرارهای فی مابین ایران و آمریکا بوده است.

به گزارش هافینگتن پست چهار نفر از زندانیان دو تابیعتی که در ایران زندانی بودند، با یک هواپیمای سوئیسی از تهران به برن، منتقل خواهند شد. آنها در سوئیس با زندانیان ایرانی  مبادله می شوند.

همچنین ببینید

نتایج مذاکره سه روزه با انگلیس

  همزمان با سفر حمید چیت‌چیان، وزیر نیرو به لندن، یادداشت تفاهمی با صندوق ضمانت ...