خانه > اخبار > اقتصادی > سئول از شرکت‌های کره‌ای برای صادرات به ایران حمایت می‌کند

سئول از شرکت‌های کره‌ای برای صادرات به ایران حمایت می‌کند

وزیر تجارت و صنعت کره جنوبی گفت، کره جنوبی حمایت مالی جامعی از شرکت های کره ای که بخواهند وارد بازار ایران شوند، انجام خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از یونهاپ نیوز، وزیر تجارت و صنعت کره جنوبی گفت، کره جنوبی حمایت مالی جامعی از شرکت های کره ای که بخواهند وارد بازار ایران شوند، انجام خواهد داد.
سئول بعد از اجرایی شدن توافق هسته ای و لغو تحریم ها، محدودیت های مالی و تجاری علیه ایران را لغو کرده است.
جو هیونگ هوان، وزیر تجارت، صنعت و انرژی کره جنوبی در دیدار با مدیران ارشد شرکت های کره ای نظیر هیونداری، ال جی، دائلیم و دیگر شرکت هایی که قصد ورود به بازار ایران را دارند گفت: «کمک های گسترده در سطح دولت به بنگاه های تجاری ای که بتوانند به بازار ایران دسترسی پیدا کنند، ارائه خواهد شد.
وی افزود، قرار است روز ۲۹ فوریه نشستی در سطح وزارتخانه با حضور هیئت های تجاری عالی رتبه برگزار شود، تا آنها برای ایجاد روابط جدید تجاری به ایران اعزام شوند.
شرکت های کره ای هم گفتند، با لغو تحریم ها، اقتصاد ایران می تواند در سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ به ترتیب رشدی ۵.۸ و ۶.۷ درصدی را تجربه کند. در عین حال، دسترسی به دارایی های بلوکه شده  به ارزش ۱۰۰ میلیارد دلار موجب سرمایه گذاری های جدید در بخش زیرساخت های انرژی و پروژه های اجتماعی بالادستی خواهد شد. این به معنای ایجاد فرصت های تجاری بیشتر برای شرکت های کره ای خواهد بد.
وزیر تجارت کره گفت: «برای گسترش تجارت و سرمایه گذاری، سئول متعهد است تا سیستم پرداخت های فعلی به وون کره را ادامه دهد و  با استفاده از ارزهای دیگر، سیستم های پرداخت از انواع دیگر ایجاد نماید.. می توان یورو و ین ژاپن را در کنار ون مورد استفاده قرار داد.»
جو همچنین گفت، اقدامات لازم برای ایجاد یک سیستم حمایت مالی که بتواند به شرکت های کره ای برای گرفتن سفارش در ایران کمک کند، انجام خواهد شد. وی گفت، ایجاد یک ساز و کار اعطای وام هم مورد توجه قرار گرفته که می تواند به همکاری های مالی نزدیک تر بین دو کشور کمک کند.
وزیر تجارت کره گفت، دولت اطلاعات لازم درباره ایران را در اختیار شرکت های کره ای قرار خواهد داد تا این شرکت ها بتوانند راحت تر بازار خود را توسعه دهند.
وی تاکید کرد، برای توسعه روابط تجاری، شرکت های کره ای باید سرمایه گذاری های مشترکی انجام دهند و تکنولوژی خود را در قراردادهای مختلف در حوزه های خودرو، پتروشیمی و فولاد به ایران انتقال دهند. ساخت و ساز و احداث کارخانه در ایران نیز پتانسیل رشد دارد.
«اگر کارها به خوبی پیش برود صادرات کره جنوبی افزایش خواهد یافت و شرکت ها منتفع خواهند شد.»

منبع: تسنیم

همچنین ببینید

روحانی: برجام آزمون بزرگی برای همه دولت های جهان است/ سپاه محبوب ملت ایران و مردم منطقه است

رییس جمهوری برجام را یک آزمون بسیار بزرگ برای همه دولت‌های شرکت‌کننده در مذاکرات و ...