خانه > اخبار ویژه > سند همکاری‌های گردشگری ایران و فرانسه به امضاء می‌رسد

سند همکاری‌های گردشگری ایران و فرانسه به امضاء می‌رسد

 

در سفر مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به کشور فرانسه در همراهی با رئیس جمهوری سند همکاری‎های گردشگری بین ایران و فرانسه به امضاء می رسد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری، مسعود سلطانی فر به منظور انجام مذاکرات و تعاملات دو جانبه و امضای اسناد همکاری  سه شنبه ۶ بهمن ماه در معیت رییس جمهور  کشورمان عازم فرانسه می شود.

گفتنی است، با رایزنی و همکاری های صورت گرفته، قرار است در جریان سفر سلطانی فر به کشور فرانسه، دو سند همکاری گردشگری و پژوهشی به امضاء برسد.

بر پایه این گزارش، یادداشت همکاری گردشگری ایران و فرانسه با هدف ارتقای روابط دوجانبه، تسهیل افزایش شمار گردشگران دو کشور، ارتقای توسعه منابع انسانی در زمینه صنعت گردشگری و نیز بازاریابی و توسعه گردشگری کوهستان و طبیعت گردی میان طرفین امضاء می شود.

همچنین مذاکره با مسوولان ذیربط در خصوص اجرای پروژه های همکاری در زمینه های پژوهش، موزه داری، انتشارات، باستان شناسی و حفاظت آثار و نیز فعالیت های آموزشی و تبادل کارشناسان و اساتید از دیگر برنامه های مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این سفر است که قرار است در قالب یادداشت تفاهم همکاری و پژوهش با موزه لوور فرانسه به امضاء برسد.

علاوه بر امضای دو سند یاد شده، معاون رئیس جمهور دیداری عمومی با سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی فرانسه به منظور تشریح زمینه های همکاری و سرمایه گذاری در ایران به ویژه در دوران پساتحریم خواهند داشت. ضمن آنکه قرار است نمایشگاه صنایع دستی کشورمان در فرانسه با حضور سلطانی فر افتتاح شود.

لازم به یادآوری است یکی از برنامه های مهم دکتر روحانی، رییس جمهور  کشورمان در سفر به فرانسه، علاوه بر ملاقات با رییس جمهور آن کشور، دیدار با ایرینا بوکووا، مدیر کل یونسکو است که رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان نیز ایشان را همراهی کرده و در خصوص گسترش همکاری های جمهوری اسلامی ایران با سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد مذاکره خواهند کرد.

گفتنی است بهمن نامور مطلق، معاون محترم صنایع دستی و جمعی از هنرمندان کشورمان، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  را در این سفر همراهی می کنند.

همچنین ببینید

قرارداد توتال نقش بسیار مهمی در روابط ایران و فرانسه دارد/مبادلات دو کشور 4 برابر شده است

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه حجم مبادلات ایران و ...