خانه > اخبار ویژه > قدرت نمایی سایبری در حضور خارجی‌ها

قدرت نمایی سایبری در حضور خارجی‌ها

صحبت درباره یک رویداد ۲۱ ساله است. نمایشگاه الکامپ بدون شک بزرگترین رویداد تجاری در عرصه تولید و عرضه محصولات و خدمات صنایع الکترونیک و رایانه کشور به شمار می‌آید که همه ساله با حضور گسترده و چشمگیر دست‌اندرکاران این حوزه و مخاطبان آنها در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

این رویداد از روز گذشته (۲۳آذر) کلید خورده و تا ۲۶ آذر ادامه خواهد داشت. در این نمایشگاه آخرین دستاوردهای این صنعت اعم از سخت‌افزار و نرم‌افزار به علاقه‌مندان عرضه می‌شود و فرصتی بی‌بدیل برای تبادل‌نظر و مذاکره در اختیار شرکت‌کنندگان قرار می‌گیرد. دستاوردهای این تعاملات نقطه آغاز بسیاری از همکاری‌های تجاری و فناوریکی دست‌اندرکاران حوزه الکترونیک و رایانه است.

الکامپ ۹۴ وسیع و قدرتمند
حضور و اجتماع شرکت‌های بزرگ و سرمایه‌گذاران صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات در نمایشگاه الکامپ، فرصتی را برای کسب‌وکارهای نوین فناورانه فراهم می‌کند تا برای طرح‌های‌شان سرمایه‌گذار پیدا کنند و علاوه بر آن با ارائه طرح‌های جدید و خلاقانه خود در نمایشگاه با مخاطبان و مشتریان بالقوه ارتباط برقرار کرده و با معادلات بازار آشنا شوند.
علی ابراهیم‌زاده، مدیر برگزاری این نمایشگاه به صمت گفت: الکامپ امسال تفاوت‌های بسیاری با دوره‌های قبل دارد، حدود ۴۰۰ شرکت داخلی در این نمایشگاه مشارکت می‌کنند، ضمن اینکه ۵۰ شرکت خارجی به‌طور مستقیم و ۵۰ شرکت خارجی نیز به‌طور غیرمستقیم در کنار ما حضور دارند. نکته مهم انگیزه و روحیه بالای شرکت‌هایی است که امسال ما را همراهی می‌کنند و با انرژی مضاعفی که از آنها شاهد هستیم به‌طور قطع نمایشگاه ما با موفقیت همراه خواهد بود. البته ۱۵۰ شرکت هم برای حضور در این رویداد اعلام آمادگی کرده بودند که بعدها به دلایلی از جمله دسترسی نداشتن به غرفه‌های مدنظرشان، از شرکت در این رویداد بازماندند.
وی افزود: بازدیدکنندگان الکامپ اقشار متفاوتی از مردم را دربر می‌گیرند؛ از دانش‌آموزان و دانشجویان گرفته تا بنگاه‌های اقتصادی و تجاری چه خصوصی و چه دولتی همگی با دنیای فناوری و آی‌تی ارتباط دارند. برخی از شرکت‌هایی که ما میزبانی آنها را برعهده داریم با زیرمجموعه‌های خود آمدند و فعالیت آنها از چندین بخش جذاب تشکیل شده و من پیشنهاد می‌کنم مخاطبان روزنامه صمت در این ۳ روز باقی مانده به‌طور حتم برای بازدید به این نمایشگاه سر بزنند.
در الکامپ بیست‌ویکم علاوه بر شرکت‌های ارائه‌کننده محصولات و خدمات فناوری اطلاعات و شرکت‌های دانش‌بنیان این حوزه که ظرفیت‌های صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات را به نمایش خواهند گذاشت، دستگاه‌های دولتی نیز خدمات خود در این زمینه را عرضه می‌کنند.
در سالن دولت الکترونیکی در نمایشگاه الکامپ با عنوان سالن «خدمات الکترونیکی دولت»، علاوه بر پاویون دولت، دستگاه‌های اجرایی، خدمات عمومی به مردم ارائه کرده و براساس ضوابط و مقررات، برنامه‌های توسعه دولت الکترونیکی خود را عرضه می‌کنند.

یکی از بزرگترین رویدادهای نمایشگاهی ایران
سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور برگزارکننده دوره بیست و یکم الکامپ است که با حمایت سازمان توسعه تجارت و شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران و مشارکت و حمایت موثر نهادها، انجمن‌ها و تشکل‌ها همراه بوده است. الکامپ سعی دارد از کلیشه‌ها فاصله بگیرد. امسال در حرکتی نوین و کارآمد زیرساخت‌های لازم برای معرفی خدمات و محصولات کسب‌وکارهای نوین فناورانه در نمایشگاه الکامپ در سالن ۱۸ فراهم شده است.

همچنین ببینید

هدف اعدام شیخ نمر، سرپوش گذاشتن بر مشکلات داخلی و شکست در سیاست‌های منطقه‌ای بود

رییس‌ جمهوری با اشاره به اعدام نابجا و ظالمانه شیخ نمر رهبر شیعیان عربستان، گفت: ...