خانه > اخبار > مدیر شرکت پاورماشین روسیه:تحریم ها عامل گسترش بازار انرژی ایران/ علاقه‌مند به همکاری با شرکت های ایرانی هستیم

مدیر شرکت پاورماشین روسیه:تحریم ها عامل گسترش بازار انرژی ایران/ علاقه‌مند به همکاری با شرکت های ایرانی هستیم

مدیر شرکت پاورماشین(Power Machine OJSC) روسیه می گوید، تحریم ها و فشارهای اقتصادی در چند سال گذشته به عاملی برای توسعه بازار انرژی ایران تبدیل شد. هرچند کمبودها و کاستی هایی وجود داشته است، اما ایرانی ها توانستند از این تهدید یک فرصت بسازند.

«الکساندر ژنایف» (Alexander Zhnaev) امروز (دوشنبه) در حاشیه برگزاری شانزدهمین نمایشگاه صنعت برق ایران در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران در گفت وگو با ایرنا، با اشاره به بیش از ۱۰ سال تحریم ایران افزود: ایرانی ها روحیه ای شبیه روس ها در کار دارند و علاقه به خودکفایی در آنان موج می زند و در همه این سال ها به شایستگی ثابت کردند که می توانند در صنعت برق و انرژی روی پای خود بایستند.
وی تصریح کرد: از این نظر ایران الگویی برای سایر کشورها است؛ به طوری که شرکت ها و تولیدکنندگان می توانند حتی در شرایط بد اقتصادی به خود متکی باشند.
ژنایف با اشاره به فناوری های موجود در صنعت برق ایران، تاکید کرد: گروه مپنا به رغم وجود تحریم ها در همه این سال ها توانست کیفیت کار و تولیدات خود را حفظ کند و همچنین شرکت «آذرآب» به عنوان دیگر شرکت ایرانی فعالیت های خوبی در این سال ها بویژه در فناوری بویلر داشته و تولیدات باکیفیتی عرضه داده است.
وی تصریح کرد: شرکت پاور ماشین به عنوان یک شرکت تولیدکننده نیروگاه های بخاری، اتمی، گازی و برقابی همواره برای انتقال آخرین و پیشرفته ترین فناوری ها به ایران بویژه با گروه مپنا و شرکت آذرآب آمادگی دارد؛ زیرا این دو شرکت در زمینه نیروگاهی بسیار باکیفیت اند و علاوه بر آن از مدیران و نیروهای متخصص توانمندی بهره می برند.
مدیر شرکت پاورماشین روسیه خاطرنشان کرد: ممکن است برای شرکت های ایرانی، شراکت و همکاری مشترک با شرکت پاور ماشین جذاب باشد، اما معتقدم ارایه پیشنهاد به ایرانی ها برای تشکیل کنسرسیوم مشترک و بویژه فعالیت در سایر کشورهای همسایه ایران و حضور در بازار بیش از ۴۰۰ میلیونی منطقه اقتصادی است.
ژنایف افزود: از آنجایی که شرکت های ایرانی ارتباط های قوی با کشورهای همسایه از جمله عراق، سوریه، افغانستان و … دارند، می توانند در حضور مفیدتر روس ها در بازار این کشورها موثر باشند، بویژه اینکه ما می توانیم از برخی قطعات و محصولات با کیفیت ایرانی برای اجرای پروژه های خود در این کشورها با صرف هزینه کمتر بهره بگیریم.
همچنین «آرش بهبهانی» نماینده شرکت پاورماشین روسیه در ایران به ایرنا گفت: شرکت مادرتخصصی (هلدینگ) پاورماشین با بیش از ۱۵۰ سال سابقه، تاکنون در طرح ها و پروژه های مختلف نیروگاهی ایران از جمله نیروگاه «رامین» اهواز، نیروگاه «شهید محمد منتظری» اصفهان، نیروگاه کارخانه بزرگ ذوب آهن و همچنین به عنوان سازنده توربین و ژنراتور نیروگاه اتمی بوشهر مشارکت داشته است.

همچنین ببینید

واردات از روسیه دو برابر شد /رشد ۴۰ درصدی صادرات

آمار نشان می دهد طی سه ماهه نخست سال جاری واردات و صادرات به روسیه ...