خانه > اخبار ویژه > موج اول سرمایه‌ خارجی پسابرجام از هلند آمد

موج اول سرمایه‌ خارجی پسابرجام از هلند آمد

به‌گزارش اقتصادنیوز، در آذرماه سال جاری، «هنک کامپ»، وزیر اقتصاد هلند، در راس یک هیات بزرگ تجاری به تهران سفر کرد تا ضمن شرکت در سومین نشست مجمع کشورهای صادرکننده گاز، زمینه‌های توسعه روابط میان دو کشور را بررسی کند.

در این سفر، نمایندگان بیش از ۶۰ شرکت بزرگ هلندی که عضو اتحایده صنعتی و موسسات تحقیقاتی از بخش‌های انرژی و کشاورزی بودند نیز هنک کامپ را همراهی می‌کردند.

حال، با اجرایی شدن برجام، رقابت شرکتهای خارجی برای ازسرگیری سرمایه‌گذاری در ایران شتاب بیشتری گرفته که در این بین، هلندی‌ها بیش از سایر کشورها در این کار اشتیاق نشان داده‌اند به طوری که در هفته پیش‌رو، شاهد شروع رسمی اولین سرمایه‌گذاری خارجی در ایران، به همت شرکت بزرگ و معتبر هلندی «برنتز اینترنشنال» (Barentz International) با همکاری شرکت هلدینگ خصوصی «فیوچر وِی» (Future Way Holding)، متعلق به خانواده ثابتیان، در استان البرز هستیم. آیین گشایش این سرمایه‌گذاری مشترک در روز ششم بهمن‌ماه و با حضور مدیران کمپانی برنتز اینترنشنال و شرکت هلدینگ فیوچر وِی و سفیر هلند در تهران، در محل هتل اسپیناس پالاس برگزار شده و یک روز بعد از آن، این سرمایه‌گذاری مشترک رسما در استان البرز آغاز خواهد شد.

سوزانا ترستال سفیر هلند در تهران

سوزانا ترستال سفیر هلند در تهران

«سوزانا ترستال»، سفیر هلند در تهران، ضمن تایید آغاز سرمایه‌گذاری‌های جدید کشورش در ایران، در گفت‌وگو با اقتصادنیوز ضمن اشاره به سفر ماه‌های گذشته هیات هلندی به ایران، از انجام ماموریت‌های بزرگ تجاری با کشورمان خبر داد. وی با اعلام اینکه شرکت‌های هلندی اشتیاق فراوانی برای بازگشت به ایران هستند، تصریح کرد: در آینده نزدیک تجار هلندی بسیاری نه تنها برای تجارت، بلکه با هدف سرمایه‌گذاری، به ایران قدم خواهند گذاشت.

همچنین ببینید

تهران مشکل کمبود آب ندارد

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: با توجه به تدابیر در نظر ...