خانه > اخبار ویژه > نقش رسانه در پیشبرد اهداف تجاری

نقش رسانه در پیشبرد اهداف تجاری

روز گذشته «دنیای‌اقتصاد» میزبان رئیس کل سازمان توسعه تجارت و رایزنان بازرگانی ایران در کشورهای خارجی بود. در این نشست به ارتباط بیشتر گروه‌رسانه‌ای «دنیای اقتصاد» با رایزنان بازرگانی ایران در کشورهای مختلف تاکید شد.

ولی‌الله افخمی‌راد، رئیس کل سازمان توسعه تجارت در دیدار با علیرضا بختیاری، مدیرمسوول روزنامه «دنیای اقتصاد» پررنگ‌تر شدن جایگاه رایزنان بازرگانی ایران در رسانه‌ها را مورد تاکید قرار داد. افخمی‌راد در این راستا به روزنامه «فایننشال تریبیون» که در گروه رسانه‌ای «دنیای اقتصاد» منتشر می‌شود نیز اشاره کرد و گفت: این روزنامه نقش بسیار مهمی در اطلاع‌رسانی از وضعیت اقتصادی ایران به کشورهای خارجی ایفا می‌کند. وی تصریح کرد: در این راستا ضرورت دارد اسباب برقراری ارتباط بیشتر رایزنان ایران در کشورهای مختلف با این روزنامه برقرار شود تا دیدگاه و مواضع ایران راحت‌تر به اطلاع عموم رسانده شود. وی ادامه داد: اگرچه «دنیای اقتصاد» جزو بخش خصوصی است اما شایسته تقدیر دوچندان است؛ از این نظر که این گروه رسانه‌ای اقداماتی را انجام می‌دهد که دولت خود این کار را انجام نمی‌دهد و اگر هم اقدامی صورت گیرد، از چنین کیفیتی برخوردار نیست.

افخمی‌راد تاکید کرد همکاری‌های ما با «دنیای اقتصاد» می‌تواند کمک بزرگی به اجرای وظایف و اهداف مورد نظر ما در کشور داشته باشد. در ادامه مدیرمسوول روزنامه «دنیای‌اقتصاد» با ارائه گزارشی از وضعیت عملکرد رسانه‌ها در کشور و مقایسه آن با روزنامه‌های سایر کشور‌ها گفت: کشور ما در حوزه رسانه به لحاظ تیراژ ضعیف است. به‌عنوان مثال در ژاپن روزنامه‌ای منتشر می‌شود که روزانه ۱۰ میلیون نسخه تیراژ دارد؛ همچنین در چین و هند و سایر بخش‌های آسیا و آمریکا و اروپا، روزنامه‌های با تیراژ‌های ۵ تا ۶ میلیون نسخه هم مشغول به کار هستند اما در ایران اوج تیراژ در حوزه روزنامه‌های عمومی بسیار کمتر است. وی ادامه داد: اما در حوزه رسانه‌های تخصصی که شاید دلیل آن حضور بخش خصوصی باشد، روزنامه «دنیای اقتصاد» دارای استاندارد‌های بالا به لحاظ میزان تیراژ است. بختیاری این تیراژ را ناشی از حساسیت بخش خصوصی برای پیگیری مسائل اقتصادی دانست.

همچنین ببینید

جزییات مشارکت سرمایه گذار ایتالیایی در «ثباغ»/ پیش بینی تحقق EPS در عملکرد ٩ ماهه امسال

به گفته معاون اقتصادی شرکت شهرسازی باغمیشه، این شرکت برای ٣ پروژه مهم خود در ...