خانه صنعت و معدن استان تهران
Send
خانه > اخبار > اقتصادی > پنجمین پیمانکار بزرگ جهان آماده ساخت بندر صنایع معدنی پارسیان

پنجمین پیمانکار بزرگ جهان آماده ساخت بندر صنایع معدنی پارسیان

 

شرکت «۴ سی» چین آماده سرمایه گذاری و اجرای بندر منطقه ویژه صنایع معدنی پارسیان است.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران ،  معاون و مدیران ارشد این غول چینی در دیدار با رییس هیات عامل ایمیدرو اعلام کردند مدل های مختلف سرمایه گذاری در این طرح را ارایه می دهند و پس از تایید ایمیدرو،‌ به مرحله اجرا خواهند گذاشت.

رییس هیات عامل ایمیدرو با ابراز خرسندی از هموار شدن مسیر ارتباطات اقتصادی ایران با کشورهای مختلف تاکید کرد: طرف چینی راه های مختلف تامین مالی و سرمایه گذاری مستقیم را بررسی و ارایه کند. مهدی کرباسیان با بیان اینکه حضور رییس جمهوری خلق چین در ایران و ملاقات با مقامات عالیرتبه ایران، نشان از عزم دو کشور برای بسط روابط اقتصادی می دهد، تصریح کرد: با توجه به اینکه در منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان ۱۰ طرح پتروشیمی پیش بینی شده و در منطقه ویژه صنایع انرژی بر لامِرد احداث کارخانه ۳۰۰هزار تنی آلومینیوم (به عنوان فاز نخست این کارخانه) و نیروگاه ۹۰۰ مگاواتی آغاز شده، این دو منطقه نیازمند یک بندر و اسکله اختصاصی هستند که باید پیش از راه اندازی آن طرح ها،‌ افتتاح شود.

در این دیدار معاون شرکت «۴ سی» نیز تصریح کرد:  «مهندسی، تامین و ساخت،‌ اجرا و تامین مالی» و همچنین اجرا به صورت «ساخت،‌ بهره برداری و واگذاری» از جمله پیشنهادهای ما برای احداث طرح فوق است. به گفته کای چوان شِنگ(Cai Chuansheng)، این شرکت در صورت توافق دو طرف بر سر مدل اجرای قرارداد،‌ اجرای طرح بندر و اسکله پارسیان را توسط شرکت تحصصی خود با نام «چاینا هاربر» اجرایی می کند. «۴ سی» یکی از اهداف خود را توسعه جاده ابریشم می داند و کریدور جدیدی برای این مسیر استراتژیک،‌ ایجاد خواهد کرد.

این مقام ارشد غول ساخت و ساز چین تاکید کرد: اجرای چنین پروژه ای مورد حمایت بانک های بزرگ چین است و می توان از وام های کم بهره دولت استفاده کرد.

http://www.tehranhim.com/news/%D8%B1%D9%88%D8%BA%D9%86-%D8%B2%DB%8C%D8%AA%D9%88%D9%86-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%A8%DA%A9%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D9%88%D8%B2%D8%A7.html

همچنین ببینید

۵ کشور محبوب ایرانیان برای نوروز کدامند؟

در آستانه نوروز ۹۶ آژانس‌های گردشگری بر اساس علاقمندی مسافران، بیشترین تبلیغات را برای چین، ...