خانه صنعت و معدن استان تهران
Send
خانه > اخبار ویژه > پیکر برخی جان‌باختگان فاجعه منا شرایط انتقال ندارند

پیکر برخی جان‌باختگان فاجعه منا شرایط انتقال ندارند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر یک روزه به قم با حضرات آیات جعفر سبحانی، ناصر مکارم شیرازی و لطف‌الله صافی گلپایگانی و وحید خراسانی از مراجع تقلید و حجت‌الاسلام والمسلمین سیدجواد شهرستانی، نماینده آیت‌الله سیستانی در ایران دیدار و در زمینه فاجعه منا با آنان گفت‌و‌گو کرد و درباره اقدامات انجام‌شده در کمک به حجاج آسیب‌دیده حادثه منا به آنها گزارش داد.
سیدحسن قاضی‌زاده‌هاشمی در دیدار با آیت‌الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید گفت: انتقال برخی پیکرهای مطهر جان‌باختگان فاجعه منا به ایران ممکن نیست؛ زیرا احتمال متلاشی شدن اجساد وجود دارد. به گزارش «ایرنا» وی افزود: در این راستا باید بستگان جان‌باختگان تشویق شوند که این پیکرهای مطهر در عربستان دفن شوند و دفن در حرم امن الهی امری ثواب است. همچنین به گزارش «ایسنا» ‌هاشمی در دیدار با آیت‌الله صافی گلپایگانی گفت: عربستان تمام فخر خود را میزبانی از ضیوف‌الرحمن می‌داند و بعید به‌نظر می‌رسد که در حادثه منا، عمدی در کار باشد، ولی بی‌کفایتی عربستان مشهود بوده است و باید از این واقعه درخصوص اعزام و مدیریت حجاج درس بگیریم. هاشمی اضافه کرد: درخصوص مسائلی نظیر استطاعت بدنی هم باید مراجع تقلید نظرات خود را بیان کنند. آیت‌الله صافی گلپایگانی نیز در این دیدار با اشاره به فاجعه منا اظهار کرد: باید کسانی که یک بار به حج مشرف شده‌اند، دیگر حضورشان در سرزمین وحی در ایام حج تکرار نشود و در این خصوص روایت است که وقتی امام عصر(عج) ظهور کنند این مساله را مورد توجه قرار می‌دهند.

آخرین آمار جان‌باختگان و مفقودان فاجعه منا

همزمان سعید اوحدی، رئیس سازمان حج و زیارت در گفت‌وگو با «ایرنا» گفت: شمار قربانیان فاجعه منا با پیدا شدن دو پیکر دیگر از حجاج مفقودشده ایرانی به ۳۹۹ جان‌باخته تحویل داده شده و ۶۵ مفقود رسید.

فاجعه منا دوم مهرماه همزمان با روز عید قربان حین رمی جمرات زائران، بر اثر سوءمدیریت مسوولان سعودی رخ داد.

http://www.tehranhim.com/news/%D8%B1%D9%88%D8%BA%D9%86-%D8%B2%DB%8C%D8%AA%D9%88%D9%86-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%A8%DA%A9%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D9%88%D8%B2%D8%A7.html

همچنین ببینید

لغو حج ایرانی ها برای عربستان گران تمام شد

امسال موسم حج در شرایطی برگزار شد که ایرانیان پس از آنکه سال گذشته حادثه ...