خانه > اخبار ویژه > ژاپنی‌ها شرکت ایرانی تولیدکننده سیگار را خریدند

ژاپنی‌ها شرکت ایرانی تولیدکننده سیگار را خریدند

شرکت بین‌المللی تنباکوی ژاپن در آستانه اجرایی‌شدن توافقنامه اتمی ایران و گروه ۱+۵، اقدام به خریداری یک شرکت تولید سیگار و محصولات دخانی ایران کرد.

این اقدام ژاپن نشانگر تلاش این کشور برای تقویت و تحکیم موقعیت خود به عنوان یک بازار پیشرو در کشوری است که امیدوار است مرزهای خود و دروازه بازارهایش را به محض از میان برداشته شدن موانع تحریمی پیرامون این کشور به روی شرکت‌های غربی باز کند.
این شرکت ژاپنی اعلام کرد «جی‌تی‌آی‌پارس» به عنوان شرکت ایرانی تابع شرکت تنباکوی ژاپن، به‌تازگی مالکیت شرکت خصوصی صنایع تنباکوی آرین ایران را برای مدت‌زمان نامعلومی به‌دست آورده است.
«تعداد رو به افزایشی از شرکت‌های مطرح متعلق به کشورهای گوناگون جهان هم‌اکنون درحال سرمایه‌گذاری و یا سرمایه‌گذاری دوباره در ایران هستند. » سخنگوی شرکت جی‌تی‌آی با بیان این مطلب افزود: «شرکت تابعه ایرانی ما در اختیار گرفتن مالکیت شرکت ایرانی اشاره‌شده را به‌تازگی نهایی کرده است و این اتفاقی بسیار جدید برای ما محسوب می‌شود ولی، اطمینان داریم که تصمیم و اقدام ما باعث تسهیل و ارتقای حجم دادوستد و مراودات تجاری‌مان با ایران از اوایل سال آینده میلادی که پیش‌رو داریم خواهد شد. »
یکی از منابع مطلع و افراد آشنا با بازار تنباکوی ایران نیز در این ارتباط گفت که خرید شرکت ایرانی تولیدکننده سیگار از سوی طرف ژاپنی درحقیقت نوعی پاسخ به انتظاراتی بود که درباره احتمال بالای حضور شرکت فیلیپ موریس، تولیدکننده سیگارهای مارلبورو در بازار ایران مطرح شده بود.
این منبع آگاه اضافه کرده است که: «به‌دست آوردن مالکیت این شرکت ایرانی سهم بازار جی‌تی‌آی در این کشور را برای شرکت ما در ژاپن ۲ برابر خواهد کرد و در عین حال موجب تقویت پیشتازی این شرکت در بازار ایران خواهد شد ـ که به یمن حضور جی‌تی‌آی پارس در ایران از سال ۲۰۰۲ فراهم شده است ـ پیش از آنکه مارلبورو قدم به بازار این کشور بگذارد. »
دیگر شرکت تنباکوی خارجی که هم‌اکنون در ایران فعالیت دارد شرکت «بریتیش امریکن توباکو» است که از طریق شرکت‌های تابعه خود شامل بی‌ای‌تی پارس و کی‌تی‌اند جی کره حضور خود را در بازار این کشور حفظ کرده است.

همچنین ببینید

به تاخیر انداختن ابتلا به پوکی استخوان در میانسالی با 10گام

بنیاد ملی پوکی استخوان در نیویورک اعلام کرده که از هر دو زن بالای سنین ...