خانه صنعت و معدن استان تهران
Send
خانه > اخبار ویژه > 3 دستاورد بهینه‌سازی شده نداجا عملیاتی شد , « سلطان دریا » به پرواز درآمد

3 دستاورد بهینه‌سازی شده نداجا عملیاتی شد , « سلطان دریا » به پرواز درآمد

سه دستاورد بهینه‌سازی شده نیروی دریایی ارتش صبح امروز عملیاتی و به ناوگان جنوب نداجا الحاق شد.

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، سه دستاورد جدید نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز طی مراسمی و با حضور امیر دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش و جمعی از مسئولان استانی هرمزگان در منطقه یکم نیروی دریایی ارتش عملیاتی شد.

ناو جمهوری اسلامی ایران تنب، بالگرد ضدزیردریایی مدل SH-3 و هواپیمای ترابری فوکر مدل F-27 دستاوردهایی بودند که بعد از تعمیرات اساسی و بهینه‌سازی به ناوگان نیروی دریایی ارتش الحاق شدند.

* ویژگی‌های ناو جمهوری اسلامی ایران تنب

به گزارش تسنیم، ناو تنب شناوری پشتیبانی رزمی است که از قابلیت پیاده کردن نیرو، حمل بالگرد، تانک و نفربر برخوردار است.

این شناور ۳ هزار تنی در سال ۱۳۶۴ به نیروی دریایی ملحق شد. فرآیند تعمیرات اساسی و بهینه‌سازی و سازمانه‌های شناور موصوف، در خردادماه سال ۹۱ آغاز و اینک پس از ۳۲ ماه با صرف دو میلیون و ۴۲۵ هزار نفر ساعت کار مفید به ناوگان جنوب نداجا الحاق شده است.

در روند تعمیرات این شناور ۱۳ هزار و ۷۵۰ قطعه حساس و مهم بومی‌سازی، ۷۸۰۰ قطعه معیوب تعویض، ۲۳۲ سامانه تعمیرات اساسی، ۸۵۴۱ متر کابل‌های الکتریکی و الکترونیکی، و ۳۷۵۰ متر خطوط لوله‌کشی در سایزهای مختلف تعویض و بیش از ۹۶ سامانه بهینه‌سازی شده است

تعویض بیش از ۵۱ تن سازه فولادی در بخش‌های بدنه فلزی، مخازن سوخت و اماکن داخلی شناور، باز و بست و تعمیر بیش از ۲۳۴ عدد انواع والوهای کنترلی سیستم‌های مختلف، باسازی اماکن داخلی و نصب و تجهیزات جدید شناور نظیر آب شیرین‌کن ۱۵ متر مکعبی، پمپرسوز هوای برقی و دیزلی و سیستم‌های تهویه محلی شناور انجام شده است.

طراحی، نصب و راه‌اندازی سامانه کنترل و ماینتورینگ جدید و پیشرفته جهت موتورهای اصلی، ژنراتورها، گریبکس و سیستم زاویه پروانه شناور بازسازی و عملیاتی کردن سیستم‌های هیدرولیک و دربهای سینه تعمیرات اساسی دو دستگاه دیزل ژنراتور ۳۱۰ کیلوواتی، افزایش ظرفیت یخچال‌های اصلی از ۷ تن به ۱۹ تن و افزایش ذخیره آب شیرین شناور از ۱۶۰ تن به ۵۴۰ تن بخشی از پیچیده‌ترین و مهمترین عملیات فنی و مهندسی در راستای پروژه عملیاتی‌سازی تنب بوده است. 

http://www.tehranhim.com/news/%D8%B1%D9%88%D8%BA%D9%86-%D8%B2%DB%8C%D8%AA%D9%88%D9%86-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%A8%DA%A9%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D9%88%D8%B2%D8%A7.html

همچنین ببینید

مدیریت‌مصرف انرژی در شهرک‌های صنعتی

مدیریت مصرف انرژی یا ارتقای بهره‌وری موضوعی است که به منظور کاهش هزینه‌های تولید در ...