خانه صنعت و معدن استان تهران
Send
خانه > اخبار ویژه > حمله اوباما به نظام آمریکا

حمله اوباما به نظام آمریکا

باراک اوباما،‌ رئیس‌جمهوری آمریکا هشتمین و آخرین نطق سالانه خود را در کنگره بیان کرد. اوباما در این نطق به انتقاد از نظام سیاسی ایالات‌متحده پرداخت. او تاکید کرد: ما باید نفوذ و تاثیر پول در سیاست آمریکا را کم کنیم تا منافع مردم و خانواده‌ها در انتخابات از قلم نیفتد. اوباما تاکید کرد: پول‌هایی که خرج می‌شود و قدرتی که به‌دست می‌آید، به تصمیماتی می‌انجامد که سربازان جوان را به جنگ می‌فرستد یا به بحران اقتصادی دیگری منتهی می‌شود یا به پسرفت در تحقق حقوقی منجر می‌شود که آمریکایی‌ها برای آن جنگیده و کشته شده‌اند.
گروه جهان: باراک اوباما،‌ رئیس‌جمهور آمریکا هشتمین و آخرین نطق سالانه خود را در کنگره بیان کرد. اوباما در آخرین نطق خود در کسوت رئیس‌جمهور به مسائل و مواردی اشاره کرد که در جای خود اهمیت دارد. تردیدی نیست که داعش دشمن شماره یک «بشریت» است و در سخنان رئیس‌جمهور آمریکا بحث مبارزه با داعش جایگاه مهمی داشت.

در جنگ با تروریسم مصمم هستیم

از آنجا که سیاست خارجی آمریکا طی دوسال اخیر با چالشی مهم به نام «داعش» مواجه بود بی‌جهت نیست که بخش مهمی از آخرین نطق اوباما بر داعش متمرکز باشد. وی تصریح کرد اولویت شماره یک ما محافظت از مردم آمریکا و از میان بردن شبکه‌های تروریستی است. القاعده واکنون داعش هر دو برای مردم ما تهدیدی مستقیم هستند؛ زیرا در جهان امروز تروریست‌هایی که ارزشی برای جان آدمی قائل نیستند، می‌توانند آسیب بسیاری به بار آورند. اوباما درباره موضع کشورش در قبال داعش گفت: ما بر از میان بردن این گروه تروریستی متمرکز شده‌ایم و این در حالی است که برخی این ادعا را مطرح می‌کنند که جنگ جهانی سوم به دست این گروه شروع شده است. شمار بسیاری از اعضای گروه‌های تروریستی پشت خودروها مستقر می‌شوند و بر آنند که خطرات بسیاری برای غیرنظامیان ایجاد کنند. جلوی این افراد باید گرفته شود اما آنها موجودیت ملی ما را تهدید نمی‌کنند. ساکن کاخ سفید افزود: داعش موضوعی است که باید به آن بپردازیم و آن را از میان ببریم. سیاست خارجی ما باید بر تهدیدهای ناشی از القاعده و داعش متمرکز باشد اما نباید تنها به این موضوع محدود شود. حتی بدون داعش هم بی‌ثباتی در بسیاری از کشورهای جهان برای دهه‌های آینده ادامه خواهد داشت. برخی از این کشورها مکان امنی برای شبکه‌های تروریستی هستند و برخی دیگر قربانی قحطی، مناقشات قومی و هجوم پناهجویان می‌شوند. جهان برای حل این مشکلات به ما چشم دوخته و پاسخ ما باید بیش از طرح درخواست برای تقویت بمباران غیرنظامیان باشد. به گزارش الجزیره، اوباما با رد اینکه داعش تهدیدی بر موجودیت آمریکا است، افزود: این داستانی است که داعش روایت می‌کند و پیامی است که برای استفاده در تبلیغاتش برای گرفتن اعضای بیشتر به‌کار می‌گیرد. او افزود: «این مبارزان بر پشت وانت‌ها و کامیون‌ها و در آپارتمان‌ها و گاراژها در حال توطئه هستند. آنها خطری برای غیرنظامیان هستند و باید متوقف شوند. اما آنها تهدیدی بر موجودیت ملی ما نیستند.» رئیس‌جمهوری آمریکا افزود: داعش نماینده اسلام نیست. چنین سخنی دروغ است و نوعی لفاظی است که باعث شده از متحدانی که به وجودشان در جنگ با تروریسم نیاز داریم، بی‌بهره شویم.

همچنین ببینید

ظریف: ممنوعیت ورود مسلمانان، آمریکا را امن نمی‌کند/آمریکا به سمت تنش‌افزایی در سوریه نرود

وزیر خارجه کشورمان در واکنش به تصمیم اخیر دادگاه عالی آمریکا در تایید ایجاد محدودیت ...