خانه > اخبار > اخبار استان > استاندار تهران: شهرستان های استان با محرومیت های عدیده ای روبروهستند

استاندار تهران: شهرستان های استان با محرومیت های عدیده ای روبروهستند

سیدحسین هاشمی روز دوشنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی آزاد راه آبیک ، چرمشهر با حضور معاون اول رییس جمهوری در منطقه چرمشهر ورامین افزود: باید با برنامه ریزی این مشکلات و محرومیت ها از شهرهای استان برطرف شوند.

وی گفت: اجرای پروژه آزاد راه آبیک، چرمشهر را یکی از مهمترین پروژه های دولت تدبیر و امید است که نقش به سزایی در کاهش ترافیک و مشکلات زیست محیطی استان تهران و کمک به رفع محرومیت از منطقه ایفا خواهد کرد.

هاشمی افزود: با پیش بینی های صورت گرفته و در صورت تأمین اعتباربه موقع این پروژه به مدت دو سال و نیم اجرا و به بهره برداری می رسد که در کاهش هزینه های سف ، مصرف سوخت وراحتی و رفاه سفر نقش موثری خواهد داشت.

وی گفت: یکی از نیازهای شهرستان های استان تهران در حمل و نقل های درون شهری و برون شهری، ایجاد مترو حومه است که رییس جمهوری در سفر اخیر به غرب استان تهران به این امر تأکید کردند.

هاشمی افزود: یکی از مسیرهای قطارحومه ای استان تهران، مسیر تهران ،ورامین است که امید می رود با فراهم شدن شرایط این مسیر در شهریور سال ۹۵ به بهره برداری برسد.

استاندار تهران گفت: هیأت دولت در سفربه غرب استان تهران برای اجرایی شدن قطار حومه ای با همکاری بخش خصوصی تأکید داشته و قطار عمومی نیاز اصلی استان تهران محسوب می شود.

وی با اشاره به شاخصه های استان تهران افزود: استان تهران نزدیک یک میلیون نفر ساکن روستا، یک و نیم میلیون نفر دانش آموز و حدود یک میلیون نفر جمعیت دانشجویی دارد همه مسائل انسانی استان تهران میلیونی است و این امر توجه جدی مسوولین را می طلبد.

هاشمی گفت: اکنون ۵۱ درصد از کل مالیات کشور و ۷۰ تا ۷۵ درصد از صادرات خدمات فنی و مهندسی کشور توسط استان تهران تأمین می شود ولی شاخص هایی که سازمان مدیریت و برنامه برای سایر استان ها تعیین می کند، این شاخص را برای استان تهران نیز در نظر می گیرد در صورتی که استان تهران نیاز به توجه اساسی تر دارد.

وی افزود: استان تهران در زمینه بهداشت و سلامت که مورد تأکید دولت تدبیر و امید قرار دارد در جایگاه سی و یکم کشور قرار دارد.

هاشمی تأکید کرد که استان تهران دپار عقب ماندگی هایی است که باید با توجه ویژه این کمبودها برطرف شود.

همچنین ببینید

تمهیدات لازم برای تنظیم بازار شب عید اندیشیده شده است/ واگذاری تمامی مسکن مهر تهران در سال 96

استاندار تهران با تاکید بر اندیشیده شدن تمهیدات لازم برای تنظیم بازار شب عید به ...