خانه > اخبار > سیاسی > آمریکا هم از ایران تشکر کرد و هم تهران را متهم کرد!

آمریکا هم از ایران تشکر کرد و هم تهران را متهم کرد!

سخنگوی کاخ سفید با وجود ابراز خشنودی از از اقدام ایران در آزادی ۱۰ تفنگدار آمریکایی، تهران را به حمایت از «تروریسم» متهم کرد.

 

سخنگوی کاخ سفید گفت که واشنگتن از اقدام ایران در آزادی ۱۰ نظامی آمریکایی خشنود است، اما حمایت تهران از «تروریسم» و تهدیدهای این کشور علیه اسرائیل کماکان برای آمریکا محل نگرانی است.

«جاش ارنست»، سخنگو، گفت اطلاعی از رایزنی‌ها بین واشنگتن و تهران برای عذرخواهی آمریکا از ورود غیرمجاز نظامیان این کشور به آبهای سرزمینی ایران ندارد.

ارنست، اما تأکید کرد که دولت باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا «مطمئناً» از ایران عذرخواهی نکرده است.

سخنگوی کاخ سفید، دلیل عدم اشاره اوباما به موضوع بازداشت نظامیان امریکایی در نطق سالانه‌اش در بامداد چهارشنبه را اجتتاب از به خطر انداختن فرایند آزادی این نظامیان عنوان کرد.

رسانه ها بامداد چهارشنبه گزارش دادند سپاه پاسداران ١٠ نظامی متجاوز آمریکایی که با دو فروند قایق به صورت غیر مجاز وارد آب‌های ایران در خلیج فارس شده بودند را بازداشت کرده است.

سپاه ساعاتی بعد در اطلاعیه‌ای با اشاره به قطعیت غیر عمدی بودن ورود غیر قانونی و غیر مجاز شناورهای رزمی امریکایی به آب‌های سرزمینی ایران در خلیج فارس، از رها سازی تفنگداران دستگیر شده امریکایی در آب‌های بین المللی خبر داد.

همچنین ببینید

اجرای کامل و دقیق برجام، آزمون مهمی برای سایر همکاری ها در عرصه بین المللی است/بعد از پایان داعش ، مبارزه با تروریسم در منطقه باید ادامه یابد

رییس جمهوری در تماس تلفنی همتای فرانسوی خود گفت: اجرای کامل و دقیق برجام آزمون ...