خانه > اخبار ویژه > اولین گام ضد ایرانی رئیس‌جمهور آرژانتین

اولین گام ضد ایرانی رئیس‌جمهور آرژانتین

رئیس‌جمهور منتخب آرژانتین از ارسال لایحه‌ای به کنگره کشورش برای لغو یادداشت تفاهم ایران و آرژانتین درباره «آمیا» خبر داد و گفت که این یادداشت تفاهم نه تنها کمکی به اتحاد آرژانتینی‌ها نکرده بلکه تصویر منسجم ملت آرژانتین در اذهان جهانیان را مخدوش ساخته است.

اولین گام ضد ایرانی رئیس‌جمهور آرژانتین

به گزارش افکارخبر،«مائوریسیو ماکری» رئیس‌جمهور منتخب مردم آرژانتین روز گذشته در اولین نشست مطبوعاتی خود پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری این کشور، اعلام کرد: هدف من حکومت کردن بر تمامی مردم آرژانتین است، ما سال‌های زیادی پیش رو داریم و به خوبی می‌دانیم آنچه که مردم آرژانتین را به هم پیوند می‌دهد بسیار بیشتر از آن چیزی است که این مردم را از هم جدا می‌کند.

وی در ادامه افزود: من قول می‌دهم که برای بازگشت کشور به رشد اقتصادی، با «پرونیسم»‌ها بر سر میز مذاکره بنشینم.

«ماکری» همچنین از تمامی مردم آرژانتین به ویژه «کریستینا فرناندز» رئیس‌جمهور پیشین این کشور قدردانی کرد و اظهار داشت: «فرناندز» روز گذشته برای تبریک گفتن با من تماس گرفت و پیش از هر چیز از برگزاری مسالمت‌آمیز انتخابات ریاست جمهوری آرژانتین ابراز خشنودی کرد.

رئیس‌جمهور منتخب آرژانتین درباره گسترش روابط با دیگر کشورها نیز از برقراری رابطه دیپلماتیک با شیلی خبر داد و عنوان کرد: هدف من ایجاد روابط مناسب با براداران خود در آمریکای لاتین و سایر کشورهای جهان است و من همچنین قصد دارم روابط بین آرژانتین و اتحادیه اروپا را نیز گسترش دهم.

وی در ادامه نشست مطبوعاتی خود از ارسال لایحه‌ای به کنگره آرژانتین برای لغو یادداشت تفاهم این کشور و ایران در زمینه ایجاد یک کمیسیون حقیقت‌یاب برای تحقیق در زمینه حمله به مرکز یهودیان آرژانتین موسوم به «آمیا» خبر داد.

همچنین ببینید

حمایت ایروان از ایجاد منطقه آزاد تجاری بین ایران و اتحادیه اوراسیایی

وزیر امور خارجه ارمنستان گفت، ایروان از ایده ایجاد منطقه آزاد تجاری بین ایران و ...