خانه > اخبار > سیاسی > تاکید برگسترش روابط اقتصادی ایران وقبرس

تاکید برگسترش روابط اقتصادی ایران وقبرس

وزیر صنعت، معدن و تجارت در دیدار با وزیر انرژی، اقتصاد، صنعت و توریسم قبرس به استفاده بر ظرفیت‌های موجود درخصوص صنعت گردشگری، برقراری خطوط هوایی و استفاده از محصولات دارویی تولید شده تأکید کرد.وزیر صنعت، معدن و تجارت در دیدار با وزیر انرژی، اقتصاد، صنعت و توریسم قبرس به استفاده بر ظرفیت‌های موجود درخصوص صنعت گردشگری، برقراری خطوط هوایی و استفاده از محصولات دارویی تولید شده تأکید کرد.به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شبکه اطلاع‌رسانی تولید و تجارت ایران (شاتا)؛ «محمدرضا نعمت‌زاده» در این دیدار ضمن اشاره به پایین بودن حجم مبادلات تجاری دو کشور، خواستار فراهم نمودن زمینه‌های حضور شرکتهای تجاری دو کشور در کشور مقابل بویژه شرکت‌های ایرانی در قبرس شد.
وزیر صنعت،معدن وتجارت افزود: توانمندی‌ها و پتانسیل‌های ایران در زمینه مختلف صنعتی به ویژه درخصوص طراحی و توان فنی و مهندسی و همچنین وجود ذخایر غنی معدنی کشور می تواند به گسترش روابط تجاری دو کشور کمک نماید.
وی افزود : بیش از ۹۵ درصد داروهای تولید کشورمان قابلیت صادراتی دارند و می توانند به کشورهای دیگر از جمله قبرس صادر شوند.
مهندس نعمت زاده با بیان اینکه قبرس می تواند پنجره ورود ایران ودر برقراری  روابط موثر با اتحادیه اروپا موثر باشد؛ افزود : برقراری خطوط هوایی به توسعه تجارت و توریسم کمک می کند.
وزیر صنعت، معدن وتجارت در پایان گفت: حجم مبدلات تجاری دو کشور ایران و قبرس راضی کننده نیست  ومی بایست به بیش از وضع موجود ارتقاء یابد.
در ادامه این دیدار یورگولاگوترپیس ضمن اشاره به ظرفیت‌های موجود در دو کشور و علاقه‌مندی تجار دو کشور به توسعه روابط خواستار برقراری خط مستقیم پروازی بین دو کشور شد.
وی در ادامه ضمن اشاره به توانمندی بخش توریسم و گردشگری قبرس و تجربیات بسیار ارزنده آن در سازماندهی و ارائه خدمات گردشگری، آمادگی موسسات توریستی قبرس را به ارائه دوره‌های آموزشی بخصوص در عرصه خدمات گردشگری  به دانشجویان ایرانی و شرکتهای علاقه مند ایرانی در حوزه گردشگری اعلام نمود.
یورگولاگوترپیس در ادامه ضمن اشاره به توانمندی و تجربه جمهوری اسلامی ایران در حوزه نفت، گاز و انرژی خواستار بهره برداری طرف قبرسی از این تجربیات بویژه در عرصه آموزشی نیروی انسانی شد.
بر پایه این گزارش طرفین در این مذاکرات بر امکان توسعه همکاری در عرصه آموزشی، تبادل دانشجو و مصالح بهداشتی نیز تأکید نمودند.
همچنین توسعه سرمایه گذاری در حوزه‌های صنعت، نفت ،‌گاز ، خدمات و هواپیمایی و نیز امکان همکاری چند جانبه و بین المللی در عرصه‌های مورد نظر را تأکید کرده‌اند.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

راهکارهای توسعه روابط صنعتی و سرمایه‌گذاری مشترک ایران و عمان بررسی شد

معاون وزیر صنعت، تجارت و توسعه سرمایه گذاری عمان و معاون وزیر صمت و رئیس ...