خانه > اخبار > سیاسی > تحقق 70درصدی وعده های رئیس جمهوری درسفرهای استانی – سفر 50وزیر و مدیر ارشد دولت به سراسر کشور

تحقق 70درصدی وعده های رئیس جمهوری درسفرهای استانی – سفر 50وزیر و مدیر ارشد دولت به سراسر کشور

دبیر ستاد سفر استانی و مدیر کل پیگیری معاونت اجرایی رئیس جمهوری هفته گذشته از تحقق ۷۰ درصدی وعده های دولت درسفرهای استانی خبر داد، تعهدی که بیشترین حجم سفر دولتمردان به نقاط مختلف کشور را به خود اختصاص داده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا ،محمدرضا صالحی هفته گذشته در سفری استانی با بیان اینکه در معاونت اجرایی ریاست جمهوری تحقق وعده های دولت پیگیری می شود، گفت که سعی براین است تا به وعده های رئیس جمهوری جامه عمل پوشانده شود.
وی با بیان اینکه در سفرهای استانی دولت نهم و دهم، ۲۱۴ هزار میلیارد تومان وعده به مردم داده شد که از این رقم ۶۷ هزار میلیارد تومان محقق شد.
وی گفت: با فرض قیمت ها و درآمدهای مربوط به این دوران که اکنون به ترتیب افزایش و کاهش یافته اند، تحقق باقیمانده وعده های دولت پیشین به ۱۸ سال زمان نیازمند است.
صالحی با بیان اینکه به طور میانگین به لحاظ مالی ۳۱ درصد از وعده های مربوط به سفرهای استانی دولت نهم و دهم محقق شده است، افزود: در برخی استان ها تا ۸۶ درصد و در بعضی استان ها نیز بین ۱۰ تا ۱۲ درصد تحقق وعده دولت قبل را شاهد هستیم.
دبیر ستاد سفرهای رئیس جمهوری در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به انجام ۲۴ سفر استانی توسط دکتر روحانی گفت: با احتساب مناطق تهران، ۹ سفر دیگر از جمله قزوین باقی مانده است.
صالحی، تقدم و تاخر در انجام سفرهای استانی را در تفاوت در میزان اختصاص اعتبار به طرح ها، برنامه ها و پروژه های استان ها بی ارتباط دانست و گفت: رئیس جمهوری برای حل همه مشکلات استان ها به آنها سفر نمی کند بلکه این سفرها با هدف تسهیل و تسریع در اجرای برخی پروژه ها و طرح ها، پیگیری مباحث اقتصادی و دیدار با مردم و نخبگان هر استان انجام می شود.
صالحی ، گفت: در این سفرها طرح های مورد نیاز هر استان که نیاز به تعریف و اجرا داشته و از قبل بررسی شده اند مطرح و در خصوص آنها تصمیم گیری می شود.
در هفته ای که گذشت معاونان رئیس جمهوری، وزرا و معاونان آنها ۵۰ سفر به شهرها، روستاها و مراکز استانها داشتند و در دهها سفر جداگانه نیز پیگیر طرح های دولت، حل مشکلات مردم و توسعه و آبادانی مناطق مختلف بودند.
این سفرها جدا از سفرهای مقام های عالیرتبه استانی است که بی وقفه و شبانه روزی ادامه دارد .

شنبه دوازده دی
اهواز- علی مرادخانی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هنرمندان کشور، هنر ایرانی اسلامی را در بارگاه مقدس امام علی( ع ) و سایر حرم اهل بیت( ع ) نهادینه کرده و با برپایی نمایشگاه های عکس می توان این هنر دست ایرانی را به جهانیان معرفی کرد.

یکشنبه سیزده دی
اصفهان – مسعود سلطانی فر معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: آینده گردشگری جهان نبرد بین برند ها است و ازین پس تصویر موجود در ذهن گردشگران دنیا از روی برندها شکل می گیرد.
کرج- مهرزاد حمیدی معاون سلامت و تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش گفت که مدارس تخصصی ورزش در تمام استان ها راه اندازی خواهد شد.
شیراز- علی باقر زاده معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان سوادآموزی گفت: کودکان در رده سنی ۶ تا ۱۰ سال باید از آموزش رایگان، اجباری و فراگیر برخوردار شوند چرا که همزمان با تلاش ها برای سوادآموزی به بیسوادان، باید مجاری بیسوادی نیز بسته شود.

همچنین ببینید

رئیس جمهوری وارد همدان شد

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری شامگاه یکشنبه به منظور افتتاح راه آهن ...